Při nočním požáru domu v Nouzově byl zraněn otec rodiny

Zobrazit fotogalerii (4)
08.12.2015 - 18:36   |  

AKTUALIZOVÁNO. Noční požár rodinného domu v obci Nouzov krotili hasiči do ranních hodin. Jeden z nájemníků se při něm nadýchal zplodin a byl převezen do nemocnice.

K požáru rodinného domu byli hasiči voláni krátce po čtvrt na dvě v noci. Do Nouzova se sjely hasičské jednotky s širokého okolí. Se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami přijeli hasiči ČR z Kladna, stejně vybaveni dorazili i dobrovolníci z Braškova, které dále doplnili dobrovolní hasiči z Unhoště a Chyňavy.

Rodina se stihla dostat ven z domu

Dobrou zprávou bylo, že tříčlenné rodině žijící v domě se povedlo dostat ven. Pravděpodobně lehká zranění si z požáru odnesl pouze otec rodiny. „ Muž se nadýchal zplodin hoření a zasahující lékař u něj měl podezření na popálení dýchacích cest. Po ošetření byl přepraven na urgentní příjem kladenské nemocnice,“ sdělila ČtiDoma.cz mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Matka s dítětem byli podle všeho v pořádku.

Za požár mohla závada na topení. Škody jdou do milionů

Požár pravděpodobně začal v patře rodinného domu. Příčinou byla technická závada na elektroinstalaci topení. Hasiči se při boji s ohněm potýkali s komplikacemi. Kvůli terénu jim například nešel přistavit žebřík. Podle tiskového mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka se okolo druhé hodiny požár povedlo lokalizovat (tzn. přestal se šířit) a bylo uchráněno přízemí domu i s garáží. Kolem čtvrté hodiny ranní hasiči odvětrávali a rozebírali střechu. K úplné likvidaci došlo až v 8:15 dopoledne. Předběžné škody byly odhadnuty na 3 miliony korun.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru