Opilci v Kladně vyrazili strážníkovi zuby. Po honičce na něj poslali psa

Strážník se jen tak bavil s lidmi, když dostal loktem do obličeje...
  |  

Hlídka kladenského strážníka nabrala včera v podvečer nečekaných obrátek. Poté, co dostal od opilce pěstí do obličeje, muže ještě celý od krve naháněl. Nakonec se musel bránit zuřivému zvířeti.

Bezdůvodně dostal loktem do obličeje

Celý incident se odehrál včera v podvečer na náměstí Jana Masaryka. Okrskář z Rozdělova se zde bavil se dvěma muži. Najednou mu někdo strčil zezadu do čepice. Ve chvíli, kdy se strážník otočil, dostal loktem do obličeje. Praštil ho opilý muž, který předtím se svým kumpánem vyšel z nákupního centra.

Ovínění násilníci se dali na útěk. Zkrvavený strážník svého zranění nedbal a vydal se za nimi. Po pár metrech dopadl mladíka, který mu předtím uštědřil ránu. Druhý muž ale začal kamaráda bránit a strážníkovi oba utekli.

Když strážníků přibylo, pustili na ně opilci psa

Muž v uniformě se však nevzdal. Na pomoc mu přijela hlídka. Strážníci oba výtržníky posléze objevili skrývající se v garáži v nedaleké ulici Sportovců. Po vyzvání, aby opustili garáž, se vytáhli s těžším kalibrem. Otevřeli vrata a se slovy „vem si je“ vypustili na strážníky psa.

Muži zákona si již poradili. Jeden strážník zpacifikoval muže, druhý použil na útočícího psa slzný plyn. Napadeného strážníka odvezla sanitka do nemocnice. Při útoku přišel o několik zubů. Sedmadvacetiletého útočníka ze Smečna i jeho o rok staršího komplice si převzali policisté.