Ladislav Špaček předčítal dětem v jesenické škole

Ladislav Špaček ve svých knihách oslovuje všechny věkové kategorie. S etiketou se dle něj setkáváme primárně v rodině.
  |  

Děti v Sunny Canadian International School čekala ve středu odpoledne mimořádná událost. Předčítat jim přijel samotný znalec etikety a bývalý mluvčí Václava Havla Ladislav Špaček. Jak sám přiznal, do škol přitom příliš často nejezdí.

Ladislav Špaček, muž, kterému se povedl husarský kousek. Jeho knihy čtou děti i dospělí. „To je z knížky Dědečku, vyprávěj,“ vyhrkne malá žákyně česko – kanadské školy v průběhu vyprávění pana Špačka. Později se dozvídáme, že z knížky si již předtím na hodině předčítali s paní učitelkou.

Děti spoustu věcí věděly samy a nebály se přihlásit

Pan Špaček je ve svém živlu. Rozhodně nezapře, že je bývalým povoláním pedagog. Dětem vypráví zajímavě, poučně a nechává je, aby na některé věci zkusily přijít samy. Děti tak odpovídají na otázky, co je to etika, kde se s ní setkáme, nebo co bychom podle ní neměli dělat. Následně pan Špaček předčítá ze své knihy Dědečku, vyprávěj. Knížka mimochodem obsahuje příběhy, které skutečně vyprávěl své vnučce.

Podle svých slov podobná setkání pro děti prakticky neobjíždí. Namísto toho učí etiketu, komunikaci a prezentaci zástupce firem nebo dokonce státní správy. Více o tom, co si pan Špaček myslí o moderních firmách s velmi přátelskou atmosférou, nebo o tom, co všechno udělat předtím, než se vydáme na pohovor, se dozvíte v připravovaném rozhovoru. Interview s Ladislavem Špačkem vyjde v nejbližších dnech v rubrice Kariéra. Zatím se můžete podívat alespoň na to, jak Špačkovo setkání s dětmi zachytily objektivy fotoaparátů.

Čtěte také:

Kdykoliv položil pan Špaček otázku, děti se o překot hlásily. A věděly toho hodně! Například, že šťourání v nose v souladu s etiketou rozhodně není!
Zobrazit fotogalerii (4)

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru