Mám zbraně! Vyhrožoval muž v Trubíně exekutorům

Muž nevyhrožoval nadarmo, zbraně doma skutečně měl. Naštěstí je nepoužil.
  |  

Muž exekutory upozornil, že má doma legální zbraně a vstup na pozemek je tudíž na vlastní nebezpečí. Následně vyhrožoval i policistům. Druhé hlídce s balistickou výzbrojí už se ale vzdal.

Exekutoři mi na pozemek nesmí!

Exekutoři jsou díky své profesi jistě zvyklí na ledacos. Když ve čtvrtek odpoledne přijeli do obce Trubín, majitel domu jim oznámil, že na jeho pozemek rozhodně nevkročí. Exekutorům sdělil, že má doma legálně držené zbraně a dožadoval se policie.

Ve chvíli, kdy místní hlídky dorazily na místo, však situaci přehodnotil. Policistům oznámil totéž co předtím exekutorům, má doma zbraně a na pozemek je nepustí. Na místo se tedy vypravili další policisté.

Po zuby ozbrojeným policistům z Kladna se muž vzdal

Tentokrát se již jednalo o těžší kalibr. Až z Kladna přijela hlídka vyzbrojená balistickou výstrojí a výzbrojí. Policisté jako ve filmu zaparkovali nedaleko domu a dále pokračovali pěšky. Jakmile se dostali k brance, spatřili muže na verandě a neozbrojeného.

Začali si s mužem povídat a nakonec se jim povedlo přimět ho přijít k brance a otevřít. Po zadržení policii dokonce prozradil, kde najdou ony legální zbraně, na které se neustále odvolával. „Zasahující policisté ve spolupráci s kriminalistou služby kriminální policie a vyšetřování Beroun v domě nalezli dvě dlouhé a jednu krátkou střelnou zbraň. Berounští kriminalisté všechny tři zbraně zajistili k provedení následných expertíz,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Důkladnější expertízu by si každopádně zasloužil i jejich majitel. Co se mu v průběhu čtvrtečního odpoledne honilo hlavou, by totiž dost možná vystačilo i na pěknou psychologickou disertační práci.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru