Nehvizdy se opět line pach. Obnovila se snad problematická výroba chipsů?

Výrobna najela na zkušební provoz...
  |  

O výrobně zeleninových Chipsů jsme již psali. V Nehvizdech obtěžovala život místním výrazným zápachem, takže zde byla výroba zastavena. Nyní si ale opět místní stěžují, že se zde nedá dýchat. Najela snad výrobna opět na provoz?

 

Nehvizdy opět v oparu zápachu přepálených brambůrek

Ačkoliv se blíží vánoce, ve vzduchu by měla vonět purpura, pečící se cukroví a františky, v Nehvizdech si „užijí“ vůni zcela jinou. A to vůni přepálených brambůrek, kterou nelze označit jinak než jako obtěžující zápach, na který si prostě nelze zvyknout a který je cítit prakticky kdykoliv, ráno, nebo večer, či o půlnoci. Zápach pochází z výrobny zeleninových chipsů Tretter's Chips. Tato výrobna neměla navíc kolaudační povolení pro výrobu potravin: „V provozovně byl přerušen provoz, a to na základě rozhodnutí příslušného úřadu v Čelákovicích. Ten společnost respektuje, což prokázala také nedávná kontrola ze strany Živnostenského úřadu v Čelákovicích,“ prohlašoval mluvčí výrobny Ondřej Macura v říjnu.

 

Měsíc plný zápachu

Na druhou polovinu listopadu však bylo nařízeno další jednání ohledně dodatečné kolaudace, kde měla výrobna sdělit, jak na odstranění zápachu a zlepšení podmínek zapracovala a zřejmě se jí podařilo zástupce místních a stavebního úřadu v Čelákovicích uchlácholit a rozjet výrobu alespoň zkušebně: „Na posledním zastupitelstvu padlo, že výrobna chipsů začne zkušebním provozem, kdy se budou dolaďovat filtry výrobní linka apod. Má to trvat snad měsíc. Dle výsledků má dostat povolení či ne. Zkušební provozy mají být dva,“ dozvěděli jsme se od zástupců radnice. Bohužel, zkušební provoz zcela jistě místní nepřesvědčil, spíše naopak: „Vypadá to, že zkouší co vydržíme!“ zní nejčastější názor otrávené veřejnosti. Na to, jak vypadá zkušební provoz a zda musí místní počítat se zápachem i v nejbližším období, se dotazujeme také výrobce samotného a budeme vás včas informovat.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru