Mezi vilkami v Dolních Počernicích se proháněl divočák. Kousek od dětí

Mezi vilkami se v Dolních Počernicích potuloval divočák
  |  

Nepříjemné setkání zažil náš čtenář Jirka. V sobotu odpoledne totiž potkal v ulicích Dolních Počernic divoké prase, které zakrátko zmizelo v malém hájku. Naštěstí nevypadalo agresivně.

 

Divočák mezi námi

„V sobotu odpoledne jsem šel podél Českobrodské ulice, přešel jsem Hostavický potok a najednou jsem s hrůzou uviděl, jak moje pětiletá dcera jede na kole v ústrety divočákovi. Ten zřejmě musel přiběhnout odněkud od nádraží, přeběhnout rušnou Českobrodskou ulici. Naštěstí se divočák o dceru nezajímal a zaběhl hned do nedalekého hájku,“ sdělil nám Jiří. Hned vedle hájku se nachází dětské hřiště, lidé sem chodí také se psy. Není to tak dávno, co zde v nedalekém lese napadl divočák psa, potrhal ho a způsobil mu smrtelné zranění. Divočák nemá kam dále utéci, místo je z jedné strany ohraničeno rušnou Jižní spojkou a ze strany druhé neméně rušnou Českobrodskou. Na místním oddělení Městské policie nám řekli: „Není to jejich obvyklý revír, divočáka jsme zde ještě neměli. Jistě se bude snažit brzy zmizet někam do lesa.“

 

Divočáků je stále více

Divočáci se i v pražských lesích letos výrazně přemnožili, takže jsou pravidělně odstřelováni. Právě v tomto období není víkend, aby se nějaký hon nekonal. V sobotu se konal hon v Zelenči, příští týden 19. prosince se bude konat hon v Běchovicích. V těchto dnech by lidé neměli chodit do lesa a rozhodně by měli mít své psy na vodítku. Chodit by měli pouze po značených cestách a v zájmu svého bezpečí by rozhodně neměli vstupovat do hustých houštin.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru