Co bude s říčanským nádražím? Místní mohou rozhodnout

Nádražní budova v Říčanech je dlouhá léta zavřená...
  |  

Kavárna? Byty? Služebna policie? Občané Říčan mohou nyní rozhodnout díky hlasování, co se stane s nádražní budovou, která neslouží svému účelu. Město ji chce odkoupit a kompletně přebudovat.

 

Budova za sedm milionů

Budovu chtějí koupit Říčany od Českých drah. Původně zde mohli cestující koupit jízdenky a počkat na svůj spoj, ale v roce 2007, když se rekonstruovala trať, budovu dráhy uzavřely. Nyní se České dráhy rozhodly, že budovu prodají a město projevilo zájem. Budovu se snažily dráhy prodat již před čtyřmi lety, nyní je na prodej za 7,3 milionu.

 

Občané sami vyberou

Říčany tady požádaly občany, aby se vyjádřili v hlasování Řídím Říčany, co se s budovou má počít. Ve hře je služebna policie, na kterou si město již nechalo zpracovat projekt, ale také čekárna, půjčovna kol, sociální bydlení a jiné. Občané mají nejprve do tabulky na internetu napsat další tipy na využití (již nyní zde uvádějí například coworkingová centra, nebo tělocvičnu), následně se uskuteční hlasování v rámci projektu Řídím Říčany.

 

Město nechalo vypracovat studie

V roce 2014 si město nechalo zpracovat od architekta Filipa Rozsívala studii, která zkoumala využitelnost budovy. Vybrané byly tři vaarianty, jednak šlo o přestavbu na služebnu městské policie s přístavbou a kavárnou, dále pak služebnu městské policie s kavárnou (bez přístavby) a dalšé varianta nabízela služebnu městské policie s přístavbou a čekárnou s infocentrem. Město chce také řešit parkování na nádraží, které je dlouhodobě kritizováno.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru