Nehvizdy opět obcházeli falešní popeláři. Nic jim neplaťte

Firma AVE své zaměstnance rozhodně do terénu nevysílá
  |  

Je to prý už takový foklór. Ke konci roku začínají obce obcházet muži, kteří tvrdí, že jsou popeláři a žádají příspěvky za svou celoroční práci. Podle svozové firmy AVE jde však o podvodníky, před kterými byste se měli mít na pozoru.

 

Popelařina je prý dřina

V Praze a okolí si jistí vykukové vymysleli nový byznys. Před vánoci obcházejí domácnosti, aby žebrali o peníze. Prý jsou jejich popeláři a rádi by nějaký ten příspěvek, neboť jejich práce je velmi těžká a špatně placená, či třeba na pivo, nebo na vánoční večírek, jak zní oblíbená výmluva. A mnozí na tyto prosby slyší: „ Také nás to dnes večer překvapilo. Dostali panáka a šli. Více mě překvapilo, že nám tu popelnici přes noc někdo ukradl!“ svěřil se jeden z nehvizdských. Další přidává: „Myslela jsem že je to tradice, chtěli po nás přispět na vánoční večírek, bydlíme tu chvilku. Říkala jsme si ať si kluci užijí,“ sděluje zase další. Jak je vidět, falešní popeláři zde řádí již dlouho: „Před 7 lety poprvé jsem jim dal láhev vína asi jako Vy!“

 

Žebrají, nebo i okradou

Tito „popeláři“ jsou v nejlepším případě pouze neodbytní a člověka připraví o nějaké ty drobné, nebo alkohol, v jiném případě ale může jít také o pěkné podvodníky. V Nehvizdech měli už i nabízet falešné známky na popelnice, ty pravé se pochopitelně touto cestou nenabízejí. Místní se musí mít opravdu na pozoru. Po falešných popelářích je zde navštívili prodejci zeleniny, kteří byli neodbytní a poté, co dotyčnému zboží vnutili, se dokonce vetřeli do domu a ještě jej okradli. Městský úřad v Nehvizdech proto před falešnými popeláři, ale i podomními prodejci zeleniny důrazně varuje.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru