Šmejdi motali hlavy seniorům na předváděcí akci v Berouně

Zní to skoro neuvěřitelně, ale důvěřiví senioři stále chodí na předváděcí akce. Tu včerejší v Berouně naštěstí zavčasu zarazila policie.
18.12.2015 - 13:56   |  

Prezentaci o zdravé výživě, která se konala v hotelu Na Ostrově, včas přerušili kriminalisté. Následně zjistili, že se jedná o protřelé podvodníky s bohatou trestní minulostí.

Nedávno jsme psali o divadelním představení, které seniorům ukazuje nástrahy předváděcích akcí (více ve článku Spoluautorka Šmejdů vyrazila v Praze do boje). Fakt, že prodejci, kteří připraví seniory o celý důchod v průběhu několika hodin, ještě nevymizeli, dokazuje včerejší předváděcí akce.

Za výrobek desetitisíce, jako dárek vložka do bot

Desítky důchodců v celém Berounském okrese obdržely pozvánky s oznámením o výhře 1000 korun. Řada z nich bohužel na předváděcí akci, kde měli slíbenou výhru obdržet, dorazila. Ke smůle šmejdů se na akci v hotelu Na Ostrově objevili také kriminalisté.

Veškerá podezření se potvrdila. Na prezentaci o zdravé výživě nabízeli prodejci výrobky za ceny v desítkách tisíc korun. „Jako výše zmiňovaný dárek dostávali senioři například vložky do bot a různé jiné předměty zanedbatelné hodnoty,“ říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Přítomnost policie šmejdy vyděsila

Díky přítomnosti policie k prodeji naštěstí vůbec nedošlo. Šmejdi prezentaci předčasně ukončili. Kriminalisté zjistili, že se nejedná o žádné nováčky ve svém oboru. Dva ze čtyř mužů, kteří prezentaci vedli, mají hned několik záznamů za trestnou činnost ve formě podvodného jednání.

Řada jim podobných prodejců však mění taktiku a jejich akce nejsou tolik nápadné. Strážníci v Kladně tento týden dopadli muže, který nabízel měření průtoku vody v bytech za poplatek 350 korun. Staří lidé by raději neměli podobné chytrolíny do svého bytu vůbec pouštět. Ve výsledku totiž mohou přijít o mnohem více, než o pouhých několik stovek korun jako téměř stoletý muž, který uvěřil smyšlené historce protřelé kriminálnice.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru