Další osoba v kolejišti na trati na Kolín, vlaky mezi Libní a Běchovicemi stály

Pod vlakem zahynulo letos 196 osob
  |  

V noci nejezdily vlaky v Praze v úseku mezi Libní a Běchovicemi. V kolejišti se pohybovala osoba, vlaky kvůli vyšetření této záležitosti stály více jak hodinu.

 

Policisté pročesávali trať

V noci jezdí naštěstí méně vlaků, přesto jde o trasu velmi frekventovanou, která vede na Kolín a Pardubice, každá výluka zde tedy způsobí velké problémy. Pohybující se osobu v kolejišti zde zaznamenali kolem půl dvanácté v pátek. Posléze museli policisté tento pohyb prověřit a až po jedné hodině v noci.

 

Mrtví na kolejích každý týden

Na této trati jsou problémy bohužel velmi často, a to i když trať prošla a prochází rekonstrukcí. Naposledy třeba zemřel muž v Českém Brodě na nádraží, když spadl pod vlak po hádce se ženou, jindy zase policisté pročesávali okolí trati v Běchovicích, protože zde někdo nahlásil, že viděl oběšence. Lidé umírali tento týden na kolejích třeba ve Strašnicích, u Kostomlat, nebo u Mirošovic. Počty lidí usmrcených na železnici, pokud započteme i mrtvé v autech na nechráněných přejezdech, jdou do desítek mrtvých. Někde je důvodem neopatrnost, kdy si lidé zkracují cestu přes koleje, jindy pak sebevražedný úmysl a úřaduje také alkohol.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru