Říčany řekly ne ošklivým zastávkám, takhle je polepí

Říčany řekly ne ošklivým zastávkám, takhle je polepí
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Ošklivou zastávku MHD byste už v Říčanech neměli vidět. Polepí si je zde totiž tapetami, jejichž téma vybrali sami občané. A budou to zdejší významná místa.

Významných míst je v Říčanech dostatek

Říčanští se zřejmě rádi krásami svého okolí pochlubí. Právě toto téma totiž vybrali z několika dalších při hlasování Řídím Říčany. Kromě říčanských památek to mohly být třeba historické fotografie, partnerská města, obrázky Ladova kraje, osobnosti města, nebo třeba zahraniční místa na 50. rovnoběžce. Nyní město řeší, jak budou konkrétně polepy vypadat. Rýsuje se možnost, že půjde o kombinaci tématu, který vyhrál, a také mapy města. A která konrétní místa mohou být na říčanských zastávkách zpropagována? Jmenuje třeba zříceninu hradu, kostel sv. Petra a Pavla, Mariánský sloup, starou radnici, Olivovu dětskou léčebnu, rybníky Marvánek a Jureček, Lázeňskou louku, lesopark na 50. rovnoběžce a další místa.

 

Nejméně chtějí říčanské podnikatele

Na druhém místě s 356 hlasy skončilo téma turisticky lákavých výletních tipů v okolí Říčan a Ladově kraji. Podobný počet bodů nasbíraly historické fotografie Říčan a orientační mapa města. Naproti tomu, nejhůře dopadlo téma kreativního znázornění městského znaku. Lidé si na zastávkách nepřejí také filmy natočené v Říčanech, ani nechtějí jejich současnou podobu. Ještě větší neúspěch sklidily případné informace o říčanských podnikatelích.    


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru