Na Chvalském zámku se budou zavírat Vánoce s živými velbloudy

30.12.2015 - 14:51   |  

Jako každý rok se i letos budou na Chvalském zámku v Horních Počernicích zavírat Vánoce. Akci milují hlavně děti, protože si na ní mohou prohlédnout pravé velbloudy, kteří průvod tří králů doprovázejí.

 

Velbloudi jsou půjčeni z cirkusu

Na Chvalském zámku myslí na děti velmi často. O vánocích se zde mohli například setkat se svatou rodinou, která zahrnovala Josefa, Marii a živého Ježíška. Na konci vánoc se pak tradičně koná zavírání svátků za účasti tří králů. Ti sem přijdou v krásných kostýmech a s veškerým svým bohatství. A také se třemi velbloudy, jak říká stará legenda: „Velbloudy máme půjčené z cirkusu Bernes,“ sdělili nám na Chvalské tvrzi. „Doposud s nimi nebyly nikdy problémy, jsou krotcí,“ dozvěděli jsme se dále.

 

Králové se pokloní svaté rodině

Tato akce proběhne v neděli 3. ledna, tedy ještě před svátkem Tří králů. Po 14. hodině se průvod tří králů doprovázených velbloudy vydá přes venkovní Chvalskou tvrz na Chvalský zámek. V kočárovně zámku se Tři králové pokloní Svaté rodině, velbloudy mohou děti obdivovat na zámeckém nádvoří. Návštěvu zámku můžete využít také k prohlídce výstav, které se zde aktuálně konají, a to Vánoční výstavy Ivy Hüttnerové a Pohádkové vánoční výstavy ze dřeva a keramiky.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru