Zeleneč rozděluje názor na novoroční ohňostroj

Někteří navrhují, aby se ohňostroj zrušil
04.01.2016 - 15:58   |  

Na Nový rok se v Zelenči tradičně koná velkolepý ohňostroj. Letos však nezaznívaly jen a pouze pochvalné hlasy, ale ozývali se i ti, kteří by raději celou akci zrušili. 

Peníze za ohňostroj věnovat na náves

Ohňostroj v Zelenči se i letos vydařil. Na Nový rok v šest hodin se zde shromáždily davy lidí, aby si mohli všechny možné efekty pořádně vychutnat. Někteří obyvatelé by však nejraději, aby se příští rok již ohňostroj nekonal: „Příští rok navrhuji zrušit ohňostroj a ušetřené peníze, nebo sponzorský dar věnovat na... Nevím... Poraďte, co nám zde chybí? Mně tu schází náves, srdce obce,“ svěřuje se jedna z místních. K tomu jí ale další oponuje: „Podle účasti tomu fandí, tipuji tak 95% obyvatel obce a lidi z okolí… Dělá to i reklamu Zelenči. Děkuji pane starosto, bylo to super!“ nemůže si akci vynachválit.

 

Vadí parkování a nepořádek

Co však všem vadí, je velmi špatné parkování v době konání ohňostroje: „Dvě hodiny je tu blázinec kvůli desetiminutovému ohňostroji,“ dozvěděli jsme se. „U těchto akcí se mi nelíbí spíše drzost lidí kteří nekoukají napravo, nalevo a postaví auto, kde je zrovna napadne, hlavně aby to neměli daleko. Když už se tady mají pořádat takové akce, tak by to chtělo také lepší organizaci, možná i nějaké zákazy vjezdů,“ navrhují někteří řešení. Jiní si stěžují ještě na nepořádek: „Ohňostroj mi vadí jen trochu v okamžiku, kdy po něm musíme uklízet a sbírat zbytky obalů rachejtlí a ucpávek, které jsou snad všude - v trávě na zahradě, na střeše, v okapech... Vadí mi ale hlavně to, že se při podobných akcích stává z naší ulice neprůjezdné parkoviště, ač se zde nesmí správně parkovat ani v "běžném" provozu... Tato oblast organizace by chtěla asi trošku dotáhnout!“ Ohňostroj v Zelenči je široko daleko ojedinělý, z bližších obcí se koná ohňostroj pouze ve Škvorci, o den dříve na Silvestra. Zde ohňostroj proběhl bez problémů, dokonce se vybralo na dětské akce skoro 3 000 korun.  

 

Jak vypadal ohňostroj v Zelenči se můžete podívat ZDE.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru