Připomeňte si Vánoce. V Říčanech můžete zajít na výstavu dětských betlémů

Připomeňte si vánoce. V Říčanech můžete zajít na výstavu dětských betlémů
Zobrazit fotogalerii (7)
  |  

Vánoce jsou sice šťastně za námi, ale připomenout si je můžete na atraktivním místě, na zahradě u říčanského hradu. Právě zde se můžete pokochat výstavou netradičních betlémů, které vytvořily děti.

 

Sníh dodal výstavě atmosféru

Autory betlémů, které jsou na zahradě naaranžované jsou děti z říčanské školy a školky. Na fotografiích jsou ještě betlémy zalité sluncem, ovšem nyní dostaly díky sněhové nadílce tu pravou zimní atmosféru. Tuto výstavu zde můžete navštívit až do 12. ledna, a to každý den od 9 do 17 hodin, kdy je zahrada otevřená. Vstup do zahrady je z ulice Na Hradě.

 

Dlouho chátrá, ale je unikátně zachovalý

Při té příležitosti si můžete prohlédnout také říčanský hrad, který je unikátem. Hrad dal vystavit Ondřej ze Všechrom, zakladatel rodu pánů z Říčan, pravděpodobně se stavěl mezi roky 1260 a 1270. Hrad vznikl v době, kdy již kamenné hrady vytlačovaly původní polodřevěné stavby, jde tedy o ukázku raných kamenných hradů. Stavby z této doby se většinou dochovaly pouze v půdorysu, říčanský hrad si ale uchoval celé dvorní průčelí a jednu příčnou věž hlavního paláce. Přitom je hrad již od začátku 16. století neobývaný a chátrá. Na hradě proběhl archeologický výzkum, který našel více jak 6000 kusů nejrůznějších materiálů!