Kam vyrazit na masopust západně od Prahy

Takto se slavil loňský masopust v Hostivicích.
Zobrazit fotogalerii (4)
08.01.2016 - 17:26   |  

Období veselí a hodování ve spojení s průvody masek vypukne co nevidět. Masopust začíná v každé obci jinak. Kromě své rodné vísky jich tak můžete obrazit hned několik. Kam se podívat za masopustní zábavou vám poradíme v našem přehledu.

Masopust není jednodenním svátkem s pevně stanoveným termínem. Začíná po svátku Tří králů 6. ledna a končí 40 dní před Velikonocemi. V některých obcích se proto začne hodovat co nevidět, jinde si počkáte až do února.

 

V Halounech se slaví pětiletka

Brzký termín zvolili v Halounech. V obci vypukne masopustní zábava již příští týden o víkendu, konkrétně 16. ledna. V malé obci u Svinař půjde již o pátý ročník tradičního průvodu. Loňský masopust zde provázelo nezvykle teplé počasí. Letos snad bude chladněji, aby si pánové bez vyčítavých pohledů mohli objednávat panáky.

Masopust na Halounech

16.01.2015 - 16:30

Svinaře - Milé masky, maškary a ostatní strašidla, připojte se k průvodu, který půjde vesnicí. V sobotu 16. ledna 2016 ve 13,30 se sejdeme u spodního můstku na Halounech. V 17 hodin bude masopustní rej pokračovat v hospodě U Zrzavého paviána taneční zábavou v rytmu kapely Pilgrim Pimple. Vstupné 99 Kč, děti...
Více o akci

 

 Hostivice hledají dobrovolníky

V Hostivicích se masopust stále posouvá. Zatímco v roce 2014 museli místní čekat až do 22. února, loni už se slavilo přesně v jeho půlce, tentokrát vypukne hostivický masopust již 23. ledna. Pořadatelé z Rodinného centra zaHRÁTka zároveň stále shánějí dobrovolníky. Obsazují se jednak hlavní role do tradičních masek. Odpoledne na Husově náměstí se tak budete moci objevit jako Bacchus, kominík, masopustní strašák nebo třeba nevěsta. Organizační typy zase mohou zajistit tombolu a občerstvení v místní sokolovně. A kdo raději stojí za plotnou, najde uplatnění při pečení dobrot. Na to, jak se slavil masopust v Hostivicích loni se můžete podívat v naší fotogalerii.

Masopust v Hostivicích

23.01.2016 - 13:30

Hostivice -

 

Kladensko zamíří do hornického skanzenu Mayrau

Máte-li rádi masopustní průvody ve velkém, zamiřte na Kladensko. Z okolních Vinařic, Podprůhonu, Libušína a Tuháně se sejdou hned čtyři masopustní průvody do hornického skanzenu Mayrau. V atraktivních prostorách bývalého dolu se loni sešly desítky lidí. Těšit se můžete i na volbu královny masopustu. Stejně jako loni na závěr zahraje Kladenská heligonka. Populární skupina bude mimochodem letos slavit již třicet let!

Masopust ve Skanzenu Mayrau, Vinařice

30.01.2016 - 15:00

Vinařice -

 

Poberouní se sjede do Zadní Třebáně

Berounsko nezůstává, co se velikosti slavností týče, za svým kladenským sousedem v žádném případě pozadu. V Zadní Třebáni se 6. února již tradičně koná Poberounský masopust. K vidění jistě opět budou desítky trhovců a stovky diváků. Vystupující budou z řad místních muzikantů a kapel. Na pódiu se objeví třeba řevnický dětský soubor Notičky nebo třebáňský pěvecký sbor Třebasbor.

Poberounský masopust 2016

06.02.2016 - 10:00

Zadní Třebáň - Široko daleko vyhlášený je Poberounský masopust , který se tradičně odbývá v Zadní Třebani na Berounsku. Stovky diváků i desítky trhovců se na něj sjíždějí zblízka i daleka. Velkolepý rej maškar s bohatým programem na zdejší návsi se letos bude konat už posedmadvacáté a jako vždy poslední sobotu v...
Více o akci

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru