V nové zastávce Běchovice střed trápila místní hlasitost rozhlasu

Kromě starého nádraží otevřeli v Běchovicích novou zastávku...
  |  

Z nové zastávky jsou běchovičtí určitě šťastní. Trápila je však jedna věc - rozhlas, který hlásil příjezdy a odjezdy vlaků, byl příliš hlasitý. Nyní naštěstí došlo ke zlepšení.  

Příliš hlasité hlášení

Novou zastávku otevřeli v půlce prosince. Hned poté si ale začali místní, kteří bydlí nedaleko nádraží, stěžovat na hlasitost tohoto rozhlasu: „Bylo by možné ztlumit hlášení na nové zastávce, nebo ideálně nehlásit? Při otevřených oknech to člověk poslouchá celkem často, a to není léto,“ ozval se hned na začátku jeden místní.

Českobrodská ještě hlasitější

Nejenom hluk z nového nádraží však trápí místní obyvatele: „Bydlím u Českobrodské a dopravu slyším neustále i přes protihluková okna. V létě není možné mít otevřená okna ani v noci. Lidé všeobecně chtějí mít vše dostupnější a blíž, což s sebou nese i tyto nepříjemnosti. Netuším, jak častá hlášení jsou, slyším vlaky pouze projíždět. Většinu času je úspěšně přehlušuje provoz na Českobrodské. Změna provozu je v nedohlednu a všichni chtějí jezdit auty. Bohužel jsem se s tím musel smířit jako většina obyvatel v blízkosti Českobrodské.“

Cedule nejde přečíst

Na rozdíl od velmi hlasité a výfukovými zplodinami znečišťující Českobrodské ztišení rozhlasu se nakonec dosáhnout podařilo, o což se na žádost občanů postaral místní starosta. Nyní na tomto nádraží trápí ještě jedna záležitost: „Je tam informační cedule, která by byla výborná, ale nesvítí. Rozsvítí se až těsně před příjezdem vlaku, což už je dost zbytečné, když už vlak prakticky vidím. Informace o odjezdu nejbližšího vlaku a jeho případném zpoždění by měla být k dispozici každému hned po příchodu na nástupiště,“ stěžují si. Takto řešené informační cedule má bohužel Správa dopravní a železniční cesty na každém novém nádraží, takže náprava je asi nemožná.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru