Výstava o operní pěvkyni Jarmile Novotné začíná v Berouně

Operní diva se narodila ještě za Rakouska - Uherska. Zemřela v New Yorku ve věku 86 let.
Zobrazit fotogalerii (2)
  |  

Osobní život a kariéru české hvězdy, která zářila v Metropolitní opeře v New Yorku poodhalí Muzeum Českého krasu. Věděli jste, že Jarmila Novotná prožila část života na Berounsku? 

 

Žila v USA, s láskou vzpomínala na Liteň


Zpěvačka, herečka a operní pěvkyně Jarmila Novotná prorazila ve 30. až 50. letech minulého století za velkou louží. Jedním z míst, které pražská rodačka milovala nejvíce, však byla Liteň nacházející se několik kilometrů od Berouna, na niž vzpomíná i ve své životopisné knize Byla jsem šťastná. Z tohoto důvodu začíná putovní výstava právě v okresním městě.


Výstavu operních rób navštívilo 13 tisíc lidí


Ani ne před měsícem byly k vidění nádherné róby Jarmily Novotné v Obecním domě v Praze. Výstava se setkala s ohromným úspěchem. Navštívilo ji 13 tisíc návštěvníků. Od zítřka se rozbíhá putovní výstava o její kariéře, kterou můžete od 27. ledna do 10. dubna navštívit právě v Muzeu Českého krasu Beroun.

Těšit se můžete na velkoformátové fotografie zachycující její nejslavnější kostýmy. K vidění budou rovněž unikáty z Muzea Českého krasu, z depozitáře státního zámku Hořovice a také sbírkové předměty od iniciátora výstavy Zámku Liteň. Nezisková organizace Zámek Liteň pořádá již pátým rokem Festival Jarmily Novotné, v jehož rámci probíhá právě tato putovní výstava. 

K výstavě se připravuje i doprovodný program plný besed a worshopů. Informace o termínech můžete průběžně sledovat na www.zamekliten.cz a na www.muzeum-beroun.cz.

Výstava: Jarmila Novotná, Operní diva

27.01.2016 - 18:0010.04.2016 - 10:15

Beroun - Jarmila Novotná: Operní diva Muzeum Českého krasu, Husovo nám. 87, Beroun zahájí výstavní sezónu roku 2016 výstavou věnovanou světové operní pěvkyni Jarmile Novotné (1907 – 1994), která svůj rodinný život spojila s nedalekou Litní a berounské muzeum uchovává ve svých sbírkách i část její...
Více o akci

Další zprávy z Berounska: