Foto: kuriozity ve středu Čech - pruda na poště a originální gastro

A když vás neupálí, podíváte se aspoň ne extra-mega ohňostroj.
Zobrazit fotogalerii (68)
  |  

Dnes jsme si pro vás připravili opravdu originální pražskou cukrárnu. Člověka, který si zapomněl, nebo velmi sofistikovaně umístil klíče. A extrémní čekací dobu na berounské poště.

Začínáme výjimečně trochu nevesele. Následující fotografie věrně ilustruje naprosto běžný den poště v Berouně. Prostory uvnitř pojmou jenom pár lidí, zbytek musí čekat i v chladných zimních dnech dlouhé minuty venku před poštou. Podle místních zůstává mnohdy otevřená pouze jediná přepážka, ačkoliv by tomu nápor čekajících neodpovídal.

Druhé Vánoce? Nikoliv, pouze každodenní realita na berounské poště.

 Abychom nebyli k Berounu nespravedliví, ne všechny instituce fungují takto tristně. V Rehabilitační nemocnici v Berouně se naopak snaží připravit pacienty na snadné zvládnutí každodenních překážek, jak to jen jde. K nácviku pohybových činností slouží i tyto autobusové dveře.

Autobusové dveře působí kuriózně jen do té doby, než poznáme jejich pravý účel. Tyto najdete v Rehabilitační nemocnici Beroun a slouží pro nácvik všedních pohybových aktivit místním pacientům.

Někoho trápí pohybové problémy. Kdo je fyzicky v kondici, může mít zase problémy s pamětí. V obci Březová - Oleško visely minimálně ještě v úterý ze stromu klíče. O záměrech jejich majitele se můžeme jen domýšlet. Možná se jednalo o nočního opozdilce, který si při návratu z restauračního zařízení předčasně myslel, že je doma. Majitel ale může být i nadmíru sofistikovaný. Jak jinak nezapomenout, kde danou věc mám, než vyhradit jí originální místo pod sluncem.

A pokud je někdo nesundal, visí tam dodnes. (Březová - Oleško)

V pražských Modřanech se zjevně žije na vysoké noze. Nejsme si sice jistí přímou souvislostí cukrárny s šumivým alkoholickým nápojem. Na druhou stranu lepší start do nového dne si těžko umíme představit. Takže žádné vstávat a cvičit, ale šampaňské a snídat! 

Jednoduše geniální, nebo prostě nepochopitelné? Sklenka šampaňského po ránu to možná objasní. (Modřany)

 Ráno vstanete, vypijete kávu. Následuje snídaně, oběd, večeře a obzvlášť u vícečlené domácnosti skončí všechno nádobí v myčce, ani nevíte jak. Pak přichází na řadu následující vynález. Ukazuje čas a v případě nouze si z něj můžete vzít příbor! Ale úplně nejhezčí je nakonec právě jako dekorace. Gastro hodinky jsme objevili ve Velkých Přílepech.

Dobrou chuť přejí z Velkých Přílep.

Máte aktuální fotografii nebo archivní kousek, o němž se domníváte, že by ho stálo za to zveřejnit? Neváhejte a obraťte se na nás. Vlastnoručně pořízené snímky nebo tipy na humorné obrázky posílejte na adresu steinbachova@ctidoma.cz. Těšíme se na vaše příspěvky! 

Nezapomeňte. Fotografie můžete posílat i do naší masopustní fotosoutěže o nejlepší masku!

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru