Nešikovný zloděj: Sám sobě zkřížil dveře a odešel s nepořízenou

Tipněte si, jak dlouho vydržela Škoda Octavia na odpočívadle. Odpověď se dozvíte v článku.
  |  

Lapkové na Berounsku brali minulý týden auta útokem. U Tmáně ukradli Škodu Octavia. V Berouně se zase majitel Hyundaie přesvědčil, že i nešikovný zloděj dovede napáchat velké škody.

Zaparkované a opuštěné vozy jsou pro zloděje velkým lákadlem. I podle statistik jsou osobní vozy vedle kapesních krádeží nejčastějším terčem nenechavých lupičů (více ve článku Středočeské zloděje vábí automobily). V minulém týdnu se na Berounsku kradlo na mnoha místech.

 

Nešikovný zloděj zkřížil dveře. Do auta se nedostal

V Berouně se někdo ve středu 3. února pokoušel dobýt do vozu mezi dvanáctou a čtvrt na jednu v noci. Dotáhnout svůj úmysl do konce však zloděj neprokázal. Podle stop, které po sobě zanechal, nejprve ostrým nástrojem páčil přední dveře. Pak se je pokusil odehnout. Dosáhl tím pouze toho, že poškrábal lak na dveřích i na střeše a zkřížil dveře. Na Hyundai iX20 i tak vznikla škoda 30 tisíc korun. K celému incidentu došlo v části Zdejcina v ulici Československé Armády 62.

Čtěte také: Štěstí v neštěstí – klíče od auta vystřídala klepeta

V autě nebyly žádné cennosti. Ukradl tedy co mohl

Jeho kolega, který vykonal loupežnou výpravu v obci Svatý Jan pod Skalou, byl o poznání šikovnější. Někdy mezi pátou večerní a půl osmou ráno se z úterka na středu hladce vloupal do Toyoty Yaris a zkrátka pobral, co mu přišlo pod ruku. V jeho spárech tak skončila zelená karta a potvrzení od lékaře k řízení motorového vozidla, dálniční známka na rok 2016, černý dámský deštník, dojezdová rezervu a prázdný černý plastový kanystr o objemu pět litrů. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 2.900,-Kč.

Čtěte také: Řidič Audi ohrožoval provoz s 3,5 promile v krvi

Octavia na odpočívadle dlouho nevydržela

Poslední expert řádil o víkendu 6. února. Na rozdíl od dvou předchozích případů s autem, do kterého se dobyl, rovnou odjel. Škoda Octavia stála u odpočívadla křižovatky zvané pěticestí v katastru obce Tmaň. Vzhledem k tomu, že po pachateli se stále pátrá, zveřejňujeme identifikační údaje vozidla, které nám poskytla Policie ČR: RZ 2SC 0993, bílé barvy, VIN: TMBDM21Z4A2124809. K incidentu došlo mezi 18:00 a 20:30. Majitelce vznikla škoda 180 tisíc.

Máte-li jakékoliv informace o jednom z výše uvedených pachatelů, neváhejte je policii sdělit na lince 158 nebo kterékoliv policejní služebně.

Čtěte také: 

Policisté zasahovali proti pštrosovi

Po pádu z patnácti metrů ho přejel vlak. Muž stále žije