V hlubinách vojenského újezdu zkolaboval muž

Od Nového roku, kdy byl z velké části zpřístupněn vojenský újezd, se jedná o první záchranu lidského života v této lokalitě.
Zobrazit fotogalerii (2)
15.02.2016 - 12:03  

V brdských lesích si zavolal pomoc muž, o kterého se pokoušel infarkt. Přitížilo se mu poté, co vystoupal na vrchol Koníček. Z těžkého terénu ho musel vysvobodit vrtulník.

Skoro měsíc a půl po zpřístupnění velké části vojenského újezdu v Brdech, vyráželi záchranáři poprvé do této oblasti. Příčinou jejich výjezdu byla záchrana života muže, který na výletě možná přecenil své síly.

 

Nešťastná sobota třináctého

„V soboru 13. února v 14:18 hodin bylo operační středisko Středočeských hasičů požádáno záchrannou službou o transport muže s příznaky srdeční příhody z vrcholu Koníček v katastru obce Ohrazenice,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Obklopen lesy v 667 m.n.m

Muži se vytížilo poté, co vylezl na 667 m.n.m vysoký vrch. Na místo se sjeli profesionální hasiči z Hořovic, dobrovolníci z Jinců a přiletěl i vrtulník letecké služby Policie ČR s hasiči, leteckými záchranáři z Prahy. „Na místo vyjela také požární hlídka Výcvikového táboru Jince, složená z bývalých hasičů zrušené vojenské hasičské jednotky,“ doplňuje Jaroslav Gabriel.

Vrtulníku se muže z těžko přístupného terénu povedlo vyprostit. Poté byl předán záchranné službě a přepraven do nemocnice. Na přesné místo, kde se muž nacházel, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru