Centrum Kladna se změní

Bude z ulice T.G. Masaryka a okolí již brzy atraktivní pěší a cyklistická zóna?
16.02.2016 - 08:16   |  

Pěší zónu, komfort pro chodce i cyklisty a méně reklam si Kladno slibuje od revitalizace centra. Kdy se centrum ukáže v novém hávu?

Zadání soutěže se připravovalo Kladno půl roku. Do urbanisticko – architektonické soutěže se nyní konečně mohou hlásit první zájemci. Jaké změny město konkrétně hledá?

Atraktivní centrum pro občany i podnikatele

Lokalitou, v níž by měla revitalizace proběhnout, je ulice T. G. Masaryka a okolí. Měla by se stát lokalitou s nejlepšími podniky, kavárnami, zkrátka místem, kde budou místní rádi trávit svůj volný čas. „Za důležité považujeme plynulé a bezbariérové propojení pěší zóny s náměstím Svobody a autobusovým nádražím. Měl by se zlepšit komfort pro chodce, ale i cyklisty,“ přiblížil představy města uvolněný radní pro rozvoj města Ing. arch. Ondřej Rys (Volba pro Kladno).

Podle radního je prostor TGM v současné době přehlcen reklamami. Soutěžící by si tudíž měli připravit základní návrh informačního systému, který by tuto situaci vyřešil. Neměli by také zapomenout zapracovat do návrhu vegetaci, vodní prvky či pítka. Zmíněné prvky v prostoru také v současné době chybí.

Vítězové si rozdělí půl milionu korun

Návrhy do soutěže je možné posílat do 31. března. Šestičlenná porota složená z nezávislých odborníků rozdělí mezi vítězné návrhy částku 500 tisíc korun. Se zahájením realizace Kladno počítá na začátku roku 2017. Konkrétní podmínky soutěže naleznete na stránkách města.

Čtěte také:


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru