Lidé se bouří proti střílení holubů v Českém Brodě, umírali prý dlouho

V Českém Brodě budou střílet holuby
  |  

V Českém Brodě se rozhodli zbavit se holubů poněkud nestandardní cestou. Po prvním odstřelu však, jak se zdá, nejsou místní právě nadšeni. Stěžují si, že ptáci v ulicích dlouho umírali, aniž by je kdokoliv odstranil.

Holubi umírali dlouhé dny

První hon proběhl v neděli 7. února. Ulovili 820 jedinců, myslivci je stříleli přímo v centru města. Místním se však zřejmě tento způsob likvidace otravných ptáků nelíbil: „Nechutné,neumím si představit, že by tohle viděly mé děti,“ stěžují si jedni. Navíc prý myslivci všechny mrtvolky zdaleka neodklidili: „Ještě dneska jsem potkala v ulicích několik trpících holubích veteránů. Chtělo by to poctivěji dohledávat. A taky po sobě uklízet. Nejen ty holuby,ale i ten bordel z patron. A to vše ihned po odstřelu,“ píše jeden ze svědků a další dodává: „Můžete si sebrat dalšího umírajícího holuba před poštou, ostrostřelci. A to je pátý den po vaší estrádě!“

 

Mají tohle vidět děti?

Odstřelování holubů považují místní většinou za nehumánní a za týrání zvířat: „Naprosto nepochopitelné jednání města. Kde jsou ochránci zvířat? A když už nemají lidské cítění, tak aspoň morální, nechají vaše děti, aby koukaly na utrpení těch zvířat, která se nijak neprovinila? To je hnus. Radši budu koukat na pos... sochu, než na umírajicí bytost, která trpí.“ Vše ale bude mít ještě dohru. Liga na ochranu zvířat na podala totiž na město trestní oznámení za propagaci týrání zvířat.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru