Starostka Újezda podle opozice mlžila o svém vzdělání

Újezd postihla vleklá tříměsíční krize...
17.02.2016 - 23:00   |  

V Újezdu nad Lesy probíhala od podzimu politická krize, městská část neměla starostu, rozpočet… Nyní zde byla zvolena starostou Karla Jacob Čechová, zeptali jsme se opozice, klubu ANO Praha 21, jak se na tuto volbu dívají.

Čím byla vlastně tříměsíční krize v Újezdu způsobena?

Je těžké říct, čím přesně byla krize způsobena, od začátku bylo velmi mnoho vnějších vlivů, které zasahovaly do záležitostí vedení MČ a způsobovaly drobné roztržky mezi koaličními partnery. Opozice byla velmi silná, nevybíravá, mnohdy i osobně útočná. Nejsilnější opoziční strana se svými sympatizanty využila každé chyby a bohužel ten tlak byl natolik silný, že i to vetklo mezi koaliční partnery natolik silný klín, že situace vygradovala odstoupením místostarostů a odvoláním zbylých radních. K odvolání stále ještě funkční rady došlo bohužel i přesto, že nebyla připravena žádná jiná varianta a došlo tak k 3měsíčnímu bezvládí v Újezdě. V zastupitelstvu a radě jsme byli noví a snažili se prosadit změny dosavadního ne zcela efektivního chodu městské části. Vůle zachovat staré pořádky však byla silnější než snaha o její prosperitu. Zastupitelé ANO jsou však i přesto připraveni prosazovat a hájit zájmy Městské části Praha 21, bohužel však nyní jako opozice.

 

Jak se díváte na poslední vývoj v Újezdu?

Zastupitelé zvolení za Hnutí ANO2011 nehlasovali pro žádného z kandidátů navržených na člena Rady MČ Praha 21, protože koalice jako celek již od počátku vyvolává nedůvěru a sami „koaliční“ zastupitelé ji označují slovy nouzová, velmi křehká atd. Došlo tady ke spojení neslučitelného a u některých zastupitelů bohužel převážily osobní zájmy nad zájmy městské části. Obě pravicově orientované zastupitelky (bývalé členky ODS) zase velmi rychle zapomněly, jak prožívali s kolegy z ODS uplynulé volební období a dovolily nepochopitelný návrat „torza“ minulé koalice, kterou voliči oslabili tak, že neměla v zastupitelstvu po volbách ani zdaleka většinu.

 

Jak pohlížíte na osobu nové starostky?

Zvolení Karly Jakob Čechové starostkou jsme předpokládali předem, takže nás to nepřekvapilo. Ovšem co nás nemile překvapilo, že již 2 dny po volbě se objevily v celostátních internetových denících (idnes.cz a lidovky.cz) informace o tom, že nová paní starostka neříkala pravdu o svém vzdělání, když redaktorům v rozhovoru přiznala, že je vyučená laborantka. Několik let ostatní zastupitelé i občané předpokládali, že má střední vzdělání s maturitou, jen nechce sdělit, kde maturitu složila. Paní starostka rozhodně není tou osobností, kterou bychom si na nejvyšším postu přáli, ale volbu 10 koaličních zastupitelů respektujeme. Bohužel se ale domníváme, že paní starostka bude tzv. plavat mezi dvěma nesourodými místostarosty.

 

Náš server se pochopitelně bude snažit přinést i názor druhé strany.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru