Holuby už v Českém Brodě lovit nebudou. Poslechli snad ochranáře?

V Českém Brodě budou střílet holuby
18.02.2016 - 18:53   |  

V Českém Brodě se nedávno rozhodli decimovat populaci divokých holubů dost netradičně, lovem. Střílet se měli holubi hned třikrát, poslední termín je však zrušen. Že by uposlechli hlasy ochránců zvířat?

 

Populace holubů je zdecimována

Proti střílení holubů se totiž ozvalo hned několik místních. Podle nich byl tento lov nehumánní. Lidé prý nacházeli mrtvolky holubů, nebo dodělávající ptáky ještě několik dnů poté, co hon skončil. Město nyní tvrdí, že bylo zastřeleno 1290 holubů, a že byla jejich populace výrazně snížena. Další třetí termín střílení, který byl nyní naplánován, již není třeba.

 

Dříve se prý střílelo běžně

Na diskusním fóru se nyní dohadují lidé s argumenty pro a proti střelbě: „Díky střílení holubů bude mnohem méně nemocí a všeho možného… Jak si ochránci zvířat mohou dovolit žalovat Český Brod za to, že se střílela havěť, která jen škodí? Chápu, že se někdo bojí o své střechy, ale to bych řešil následovně: Když si střelec poškodí střechu, ať si ji také zaplatí. Pokud není natolik zdatný střelec, aby jí nepoškodil, nemá co střílet… V dřívějších letech se stříleli holubi úplně normálně a nikdo nikoho nežaloval.Díky za vystřílení zbytečné havěti.“ Českému Brodu ale stále hrozí za odstřel holubů žaloba, o dalším vývoji kauzy vás budeme informovat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru