Čachry v dopravě na Praze západ se dotknou i cyklobusu

Nejvíce změn čeká právě linku 414 rozvážející cestující mezi Černošicemi a Roblínem.
  |  

Častější ranní spojení, přesuny zastávek i rušení spojů nás čeká od března v autobusové dopravě. Informujte se včas, abyste 1. března nebyli na zastávce překvapeni.

Rušení a posuny pro Černošické

Obyvatelé Černošic, kteří se s oblibou dopravují do Prahy vlakem, možná ve víru událostí minulých dnů pomalu mění názor (např. ti, co cestovali směr Praha minulou sobotu - V Radotíně je vyhodili z vlaku. Bez náhradního spoje). U autobusů je čekají změny právě v ranních hodinách, kdy většina lidí vyráží do práce.

Linka 313 pojede od března poprvé už v 6:11 v trase Černošice, žel. stanice – Roblín. S tím souvisí další změna. Mezi Černošicemi a Roblínem jezdil doposud v 6:00 autobus 414. Tento spoj se nyní ruší. Ranní ptáčata mohou nicméně stále stíhat 414 v 5:45 ze zastávky Černošice, žel. stanice.

Tím jsme ovšem se 414 neskončili. V 6:39 bude nově vyjíždět z Černošic, žel. stanice do Vonoklas, samoobsluhy. V opačném směru autobus pojede v 6:50. Spoj v 7:05 na trase Černošice, žel. stanice a Vonoklasy, samoobsluha se posouvá na 7:06.

 

Cyklobus zavítá do Černolic

Oblíbený cyklobus začne brázdit středočeské silnice až od 2. dubna. Rozvážet cyklisty bude z dobřichovického nádraží až po kytínskou náves. Nová zastávka se zřizuje v Černolicích mezi stanicemi Řitka a Dobřichovice v pravidelné stanici linky 448. Všechny spoje z Dobřichovice se kvůli obsluze černolické zastávky posunou o pět minut.

Potřebujete cestovat severněji? O dalších změnách v autobusové dopravě jsme psali v těchto článcích: