Virus, šikana na poště, uprchlíci a zastaralá monogamie, to byl týden ve středu Čech

Demonstrující si stěžují na nátlak a zastrašování
  |  

Poslední únorový týden byl nabitý zásadními událostmi. Dozvěděli jsme se, jak vypadá situace na české poště. Z čeho vycházejí názory kontroverzního Tomáše Ortela? A také, jaké je to mít tři chlapy najednou.

V Českém slavíku Mattoni se v roce 2015 Tomáš Ortel umístil na 3. místě v kategorii zpěvák. Kapelu Ortel katapultovali její fanoušci dokonce až na 2. místo za vítěznými Kabáty.

Chvíli to vypadalo, že do Česka se řítí další smrtelná choroba. Jak to bylo doopravdy, zjistil náš redaktor Michal Štingl. Informace přinesl ve článku První dva případy viru Zika v ČR potvrzeny. Kromě strachu z nákazy, obchází Českem také panika z uprchlíků. Mezi ty, kteří dvakrát nefandí přijímání uprchlíků, patří i Tomáš Ortel a řekl nám proč v článku Uprchlíci se nezačlení. Stejně jako Romové.

Živého uprchlíka většina z nás v životě nepotkala, živého pošťáka alespoň jednou v životě ano. Proč jsou pošťáci naštvaní a co se děje za zavřenými dveřmi České pošty? Psali jsme v článku Pošťáci protestovali proti šikaně. O šikaně jsme psali také v souvislosti s třebešínskou školou, kde nedávno zemřela týraná učitelka. Příslušné orgány se v této kauze konečně odhodlaly k činu - ředitel odvolán. Nahradí ho jeden ze zástupců.

Další skupinou, kterou tento týden opět nepotěšil, tvořili cestující ve vlaku. Hned na dvou tratích mezi Prahou a Berounem totiž probíhala výluka. A ve čtvrtek doslova létaly plechy, protože se mezi Hostivicemi a Rudnou se srazil vlak s autem.

Lokální boje probíhají v jednotlivých středočeských obcích. Zatímco v předminulém týdnu jsme si připomněli smrdící AZOS v Nymburce, v Nehvizdech řeší obdobný problém. Více se dozvíte v článku Michaely Kadlecové Příčina zápachu v Nehvizdech? Výrobna brambůrek prý testuje filtry, místní zuří. Klidněji není ani v Jesenici, kde se místním nelíbí, že u nich zanedlouho měli brázdit vody raftaři. Podrobnosti v článku Raftaři ve Zdiměřicích? Jeseničtí jsou proti White water parku. Ve Vinařích je zase ohrožen unikátní hornický skanzen. Do Mayrau se pustila hniloba. Podaří se skanzen zachránit?

Tento týden jsme evidovali i pozitivní zprávy. Všechny nás rozněžnil například medvídek mýval, kterého jste mohli potkat na zastávce na Praze 9. U nás v redakci je zase k vidění nový redaktor Jiří Kábrt, který miluje historické příběhy. Za dobu svého působení nám stihl připomenout, že rok 2016 patří Karlu IV.

Další čerstvá posila ČtiDoma.cz Zuzana Zelenková má ráda dobré pivo. Rozhodla se proto pro nás mapovat nádražky v Praze a středních Čechách. První díl z jejího seriálu si můžete přečíst v článku Seriál: Kam na dobré pivo? Co třeba nádražky!. V neposlední řadě obohotila náš repertoár Šárka Turčeková, která se nebojí kontroverzních témat. Tento týden napsala například o tom, jaké to je mít tři chlapy najednou.