Máte německého ovčáka? V Říčanech již jen s náhubkem

Například německý ovčák se může pohybovat pouze s náhubkem...
  |  

V Říčanech znovelizovali vyhlášku o veřejném pořádku. Mimo jiné to znamená, že určitá plemena psů se smí pohybovat v jistých částech Říčan pouze na vodítku a s náhubkem.

Kokrhání kohoutů se regulovat nebude

Město se nedávno dotázalo svých občanů, co by si přáli regulovat městskou vyhláškou. Návrhy byly všelijaké: „Vrcholem byl požadavek na vydání vyhlášky proti kokrhání kohoutů,“ sdělil starosta města Vladimír Kořen. Hodně však bylo těch, kdo si přáli regulaci pohybu psů. A do té se město pustilo okamžitě. Nová vyhláška tak obsahuje několik nových pravidel pro majitele psů.

 

Psi na vodítku, ale i s náhubkem

Již vyhláška z roku 2008 zakazovala psům vstupovat na dětská hřiště a v zastavěných částech města se směli pohybovat pouze na vodítku. Nyní ještě ukládá, aby měli psi určitých plemen nasazen funkční náhubek. Jde o mnoho druhů psů, zahrnující ovčáky, dobrmany, dogy, boxery, mastiny, pastevecké a horské psy, staffordšírský teriér, bulteriér, primitivní plemena, rhodezský ridgeback, šarpej, rotvajler, buldog a mnozí další. Vyhláška sice vyjmenovává ulice, ve kterých je toto nařízení platné, ale jde prakticky o celou zastavěnou plochu Říčan. Náhubek musí nosit i kříženci těchto plemen.