Týraní psi, uprchlí ibisové i ztracená dívka, to byl týden ve středu Čech

  |  

Minulý týden se to na našich stránkách zvířátky jen hemžilo. Některé osudy měly šťastný konec, neštěstí ale postihlo téměř kohokoli, kdo potřeboval v pondělí a úterý někam cestovat. V mrazivých dnech se navíc ztratilo nezletilé děvče.

Informujeme o aktuálním dění. Zároveň je na místě zdůraznit, že některé případy trvají roky. Takový je osud liteňských psů. Jejich majitelé je prokazatelně týrají minimálně od roku 2014. Myslíte si, že psi už byli umístěni do útulku? Z omylu vás vyvedeme ve článku O týraných psech se ví přes rok. Stále zůstávají u majitele.

Šťastněji dopadl případ většiny ibisů, kteří uprchli z pražské ZOO. Příliš nepřeháníme, když řekneme, že se tito teplomilní ptáci rozletěli do všech světových stran. Naposledy jsme informovali o tom, že jeden z ibisů byl odchycen v Říčanech. Opeřenec si mohl po Říčanech létat zcela volně, na rozdíl od takového německého ovčáka, kterého zde vyvenčíte už jen s náhubkem.

Už jich je více jak 400

Strach z těchto hlídačů mají nezřídka pošťáci. Evoluci poštovského panáčka se podíval na zoubek redaktor Jiří Kábrt. Další zajímavou profesi představují hodinoví manželé. Zuzana Zelenková přišla na to, že neodporují a udělají, co se jim řekne.

Vlnu odporu naopak vzbudily viladomy ve Zbuzanech, které se kvůli inicativě místních jen tak nepostaví. Vášně budou nejspíš ještě hodně dlouho budit imigranti. Popovídat si o nich budete mít šanci přímo s ministrem Milanem Chovancem v pondělí 7. března v Berouně. Minulý týden nás nenechala v klidu ani třináctiletá dívka z Vlašimska, která opakovaně utíká z domova.

Vlaky nejezdily kvůli stromům. Silnice zase nebylo přes sníh pomalu vidět.

Jednoduché to neměl ani stařeček, který upadl na železničním přejezdu a smrti na kolejích unikl jen o vlásek. Na trati mezi Prahou a Čerčany by ho z pondělka na úterý nic přejet nemohlo. Výluka zde trvala skoro 21 hodin. A lépe nebude ani na trati mezi Prahou a Berounem, kde výluka potrvá celý březen.

Někdy se zkrátka vyplatí chodit pěšky. Fyzičku si můžete zvýšit i drsnějším způsobem. Třeba v Čelákovicích, kde potrénujete na Spartan Race. Natrénováno již mají mělničtí a černošičtí hokejisté, mezi nimiž zuří finálové boje. Mělničtí jsou v půli cesty k titulu.

A nezapomněli jsme na vás ani s pravidelnou dávkou fotokuriozit, jimž tentokrát dominují jarňáky na sněhu.