Ukradl pantofle. Hrozí mu kriminál

Je možné jít za krádež pantoflí do vězení? Máte-li za sebou trestní minulost, pak ano.
  |  

Recidivista, kterého zadržela policie, toho moc ukrást nestihl. Za krádež cigaret, sušenek a pantoflí ale může jít až na tři roky za mříže.

 

Vešel do odemčeného domu

35letý muž je pro policisty již známou firmou. Naposledy řádil v obci Dominikální Paseky. 16. března po poledni vlezl do odemčeného rodinného domu. Popadl krabičku cigaret, troje sušenky a pantofle. Více toho ukrást nestihl, protože ho vyrušil majitel. Zloděj rychle utekl, policii však neunikl.


Chtěl vykrást stavebniny, ale vyrušili ho

Při výslechu se ukázalo, že v březnu nekradl poprvé. 5. března brzy ráno vzal útokem stavebniny na Dobříši. Vyhlédl si tu dvě propanbutanové lahve. Ze zaparkovaného auta ještě vzal popelník, toaletní papír, zavírací nůž a červený praporek. Pak prohledal stavební buňku. Všechny zmíněné věci nakonec na místě nechal. Vyrušili ho totiž kolemjdoucí.


Za krádež sušenek kriminál? Pro recidivistu ano

Policisté ho obvinili z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Muž byl za podobnou trestnou činnost již v minulosti souzen a trestán. Cigarety, sušenky a pantofle ho tedy mohou dostat do kriminálu. Hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru