Z Králova Dvora se stala Čína. Alespoň v očích sprejera

Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

Policie pátrá po neznámém sprejerovi. Ten se vyřádil na panelovém domě v Králově Dvoře. Nápisy, které vytvořil, jsou vskutku originální.

 

Made in China?

V ulici Pod Hájem v Králově Dvoře řádil sprejer. Někdy mezi 28. únorem od 20:00 a 3. březnem do 9:00 posprejoval podezdívku panelového domu. Nápisem "China" a ještě jedním obrazcem, který s trochou fantazie připomíná "Made in China", způsobil škodu ve výši 7 tisíc korun. 

V případě sprejerství se jedná o trestný čin poškození cizí věci a to bez ohledu na výši způsobené škody. Hrozí za něj trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Pokud jste sprejera zahlédli, neváhejte policii kontaktovat na lince 158 nebo na Obvodním oddělení Králův Dvůr.

Se sprejery se potýkají i v sousedním Berouně. Nedávno zde řádil vandal, který pro změnu nefandil Číně, ale některému z fotbalových klubů začínajícím na FC. Na nádraží tímto nápisem posprejoval vlak. Jiný ničitel majetku zase pár nápisy způsobil škodu téměř za 60 tisíc korun. Beroun už toho má dost a vyhlásil sprejerům válku. Na oznamovatele čeká odměna. Více ve článku Kolik zaplatí Beroun za jednoho sprejera?.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru