Maskovaný lupič přepadl banku v Králově Dvoře

Zobrazit fotogalerii (4)
  |  

V úterý dopoledne vtrhl do banky v Králově Dvoře muž s pistolí v ruce. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Nepoznáváte ho?

V bankovní pobočce v Králově Dvoře se v úterý krátce po jedenácté nacházelo několik zákazníků. Nečekaně do ní vtrhl muž s pistolí v ruce. Oděn byl do černého kabátu, na hlavě měl černého kulicha a tvář mu zakrývala černá šála.


Dejte sem všechny peníze

"Nikdo nic nedělejte a dejte sem všechny peníze," prohlásil. Pracovnice banky měla obavy o svůj život i život zákazníků, kteří byli na pobočce. Raději tedy zloději vydala několik desítek tisíc korun v hotovosti. Muž z banky utekl směrem k potoku Litavka.

"Ihned po přepadení propátrávali široké okolí policisté z obvodních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a také policejní psovod. Lupiče se však zatím nepodařilo vypátrat," říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Je ozbrojený. Nesnažte se ho zadržet

Muž by měl být zhruba 180 cm vysoký, štíhlé postavy, středního věku. Kromě kabátu, kulichu a šály na sobě měl v době přepadení šedivé sportovní tenisky s bílým pruhem a bílou podrážkou. Mluvil plynně česky, bez přízvuku.

"Kriminalisté žádají veřejnost, aby jakékoliv poznatky vedoucí k jeho ztotožnění, kdy mají k dispozici fotografie z místa činu, sdělili na kterémkoliv policejním oddělení nebo na linku 158," říká policejní mluvčí. "V případě jeho výskytu v žádném případě nedoporučujeme, aby se jej občané snažili zadržet, neboť může být ozbrojen," dodává.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru