V tržnici Sapa se mělo prodávat závadné maso

Za prodej masa neznámého původu lze dostat pokutu až 50 milionů
Zobrazit fotogalerii (3)
25.03.2016 - 09:19   |  

Téměř dvě tuny zkaženého masa pochybného původu zachytila veterinární správa s kriminilisty. Maso mělo směřovat do obchodů a restaurací. Jeho část přitom již jednou kontroloři zakázali použít.

Úřední veterinární lékaři s kriminální policií provedli 10. 3. 2016 kontrolu přepravy živočišných produktů do tržnice SAPA. "Maso, které dotyčný převážel a které směřovalo do obchodů a restaurací v tržnici, jevilo smyslové změny. Obchodník navíc opět nedokázal doložit jeho původ. Kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů byla nařízena likvidace celkem 1 800 kilogramů masa na náklady kontrolované osoby," sdělil Petr Pejchal, tiskový mluvčí Státní veterinární správy.

Maso určené k likvidaci 
V případu dojde možná i na trestní oznámení. Výtečník měl ve své zásobě také maso, které již jednou kontrola označila jako vyřazené. "Maso ve čtyřech přepravkách bylo označeno modrou barvou. Zřejmě se jednalo o zboží, které takto znehodnotili úřední veterinární lékaři při předchozí kontrole. Je zde tedy důvodné podezření, že dotyčný chtěl dále prodávat maso, které bylo již dříve určeno k likvidaci," uvedl mluvčí Petr Pejchal. Veterináři zvažují trestní oznámení. 

Vysoké pokuty
Přinejmenší jde o porušení zákona o potravinách. Za uvádění potraviny neznámého původu na trh lze uložit pokutu až do výše 50 mil. Kč. Další pokuta může padnout za špatný stav masa.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru