Drogy, alkohol i zákaz řízení, to byly Velikonoce

O Velikonocích byl zvýšený dohled na silnicích
29.03.2016 - 18:00   |  

Během Velikonoc byl, jako každoročně, zvýšený dohled nad řidiči. Mělničtí policisté se opět potýkali se závažnými přečiny vůči silničnímu provozu.

Nejčastěji řešili nevyhovující technický stav vozidla a s překročení nejvyšší povolené rychlosti. Nechyběli ani řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyskytli se i výtečníci, kteří řídili přes zákaz.  

Ze 761 kontrol 176 přestupků 

Mělničtí policisté během nejkritičtějších dnů, kterými byla neděle a pondělí, zkontrolovali 761 vozidel. Z toho vzešlo 176 dopravních přestupků. Zároveň se na území Mělnicka stalo 13 dopravních nehod. Obvykle se bouralo díky tomu, že řidiči nevěnovali pozornost řízení. Například v Neratovicích měl nehodu šestasedmdesátiletý řidič, který při odbočování přehlédl protijedoucího cyklistu. Nehoda byla naštěstí bez zranění.  

Málo spánku 

Další příčinou má jméno únava. Například u obce Tišice, tady jednatřictiletý řidič narazil postupně do dvou lamp veřejného osvětlení, oplocení, vrat rodinného domu a dvou elektrických kiosků. Škoda se vyhoupla ke sto tisícům korun.  

Chybí ohleduplnost, převažuje nepozornost 

Všechny nehody se obešly bez vážnějšího zranění a neproběhly pod vlivem alkoholu, či drog. Řidičům chybí odpočinek, dodržování pravidel silničního provozu a pozornost.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru