Zloděje na Kladensku lákají garáže

Policie vyjela k ženě, která volala o pomoc. Ilustrační foto
  |  

Na Kladensku se v průběhu tří dnů odehrály tři krádeže jako přes kopírák. Zloději si pokaždé vyhlédli snadný cíl. A odnášeli si majetek v řádu desetitisíců.

Odjel na Velikonoce. Po návratu ho čekal vykradený dům

Sedmatřicetiletý muž ze Slaného ještě nestihl svůj dům ani dostavět a už se stal cílem zlodějů. Do novostavby v ulici Pálova se v průběhu Velikonoc vloupal zloděj. Nešťastný majitel vše zjistil až v úterý 29. března. 

Zloděj přelezl dvoumetrový plot. Z novostavby si odnesl kladivo, rozbrusku a stolní pilu za téměř 37 tisíc korun. Podíval se ještě do pracovní buňky na pozemku. Z ní nic neukradl, ale rozbil okénko, aby se do ní dostal. Tím způsobil škodu za další 3 tisíce. 


Garáže lákají nenechavce

V Poštovicích si zase zloděj vyhlédl nezamčenou garáž. Vlezl do ní v noci z 26. na 27. března. Ukradl čtyři kola i s disky za osm tisíc korun. Garáž se líbila i lapkovi z Kladna. Ten z ní v ulici J. Voskovce v noci z pondělí na úterý vzal jízdní kolo za 11 tisíc. Všem třem zlodějům hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie radí: Neuzamčené a volně přístupné prostory jsou velkým lákadlem pro nenechavce. Převážně garáže jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní garážová vrata, je moudré chránit garáž elektronicky. Doporučujeme magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu. (policejní mluvčí Michaela Nováková)

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru