Podpoříte kolínské hasiče? Takhle by mělo jejich nové vzdělávací centrum

Zobrazit fotogalerii (16)
03.04.2016 - 10:00  

Hasiči v Kolíně plánují vybudovat vzdělávací centrum. V něm by se školily například dobrovolné jednotky hasičů. K dispozici by bylo i široké veřejnosti, třeba dětem ze základních škol. Na projekt za 1,5 milionu korun hasičům ale stále chybí 700 tisíc. Jak bude centrum vypadat? Zjistíte ve fotogalerii.

Hasiči jsou mezi 18 nejlepšími

Hasiči z Kolína se zapojili do grantového programu „TPCA pro Kolínsko 2016“ se svým projektem na vybudování Interaktivního vzdělávacího centra. To by mělo vyrůst v prostorách kolínské stanice, které byly dříve využívány Sektorovým operačním a informačním střediskem.

V 11. ročníku grantového programu posuzovala odborná porota 58 žádostí, ze kterých vybrala do finálového kola 18 nejlepších – mezi nimi i návrh hasičů územního odboru Kolín.

Kam vzít děti na výlet? K hasičům

Podle projektu Ing. arch. Ivana Sobotky z poděbradského ateliéru vzniknou v místě bývalého operačního střediska dvě nové učebny. Jedna pro starší děti a dospělé, druhá pro děti z mateřských školek a z prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je i odpočinková místnost, kupříkladu pro lektory a doprovody, a sociální zázemí. Centrum by mělo sloužit k prohloubení a zkvalitnění znalostí v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Projekt zahrnuje i variantu, že by se v případě potřeby daly multifunkční učebny operativně proměnit v řídící centrálu krizového štábu a jeho pracovních skupin při řešení krizových situací. Vzdělávací centrum by mělo především sloužit široké veřejnosti - zejména žákům základních škol a dětem z mateřských školek, ale také ke školení jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Celkové náklady na realizaci projektu počítají s částkou 1,5 mil. korun, požadovaná výše grantu je 700 tisíc korun, tedy necelá polovina finančních prostředků, které jiným způsobem už nemá kolínský územní odbor šanci sehnat.

O tom, které z vybraných osmnácti projektů nakonec podporu dostanou, se právě v těchto dnech rozhoduje ve veřejném internetovém hlasování. Pokud chcete hasičům pomoci, hlasujte do 15. dubna na http://www.tpca.cz/tpca-pro-kolinsko/projekty-hlasovani/4/?_fid=grvq.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru