V Úvalech instalovali nové radary. Jedná se o pokutový byznys?

11.04.2016 - 15:40   |  

V Úvalech instalovali na Jirenské ulici nové úsekové radary, které by zde měly hlídat povolenou padesátku. Části místních se nové radary nelíbí, jde prý jen o zbytečnou "buzeraci". 

Chtějí vydělat na pokutách?

Radary jsou podle části místních tam, kde k nehodám nedochází, takže není proč zde rychlost hlídat: „Kamery na inkasování jsou dneska všude velice populární. Vybudovat tam chodník a povolit příkladně 70 je asi nereálné, zřejmě příliš náročné a nehodí se to k dnešnímu trendu hlídat, škrtit, buzerovat a monitorovat. A to je ta silnice skoro mezi poli, zástavba je za širokým zeleným pásem se stromy a vstupy do zahrad tam nejsou,“ uvádějí místní. „Dávat měření rychlosti do úseku, kde co statistika pamatuje nedošlo k závažné nehodě a počet nehod za 9 let lze spočítat na prstech jedné ruky, nelze nazvat jinak než pokutový byznys,“ uvádí další. Jiní úvalští, kteří bydlí přímo v místě, ale radar vítají: „Málokdo zde jede 50! Chodník tu není. Auta jsou při vysoké rychlosti hlučná! Jedině dobře!“

 

Příjmy z pokut nepůjdou do Úval

Podle starosty Petra Boreckého nelze považovat dohled nad pravidly za buzeraci a odmítá, že by Úvaly měly z pokut nějak profitovat: „Přestupky zaznamenané radary nebudou řešeny úvalskou městskou policií, ale ve správním řízení v Brandýse nad Labem. Tudíž příjmy z pokut budou převážně příjmy Brandýsa a nikoli Úval (Úvaly mají na pokutách podíl pouze 15% a tento podíl slouží jako náhrada nákladů na provozování systému a evidence přestupců).“ Město hodlá dále vybudovat radary na křižovatc Dobročovická s přechodem Bulharská.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru