Pozor na podvodníka. Muž snědé pleti s audi stopuje u Tehova vozy

V Tehově a okolí zastavuje muž auta, pozor na něj!
  |  

Pokud projíždíte na východ od Prahy, dejte si pozor na muže tmavé pleti stojícího u otevřeného audi, který zde zastavuje auta. Jde mu o vaše peníze. 

V lese u obce Tehov byl viděn v pondělí odpoledne muž snědé pleti, jak se snaží zastavovat kolem jedoucí řidiče. Stál vedle ne zcela levného vozu Audi. Lidé však před tímto člověkem varují: "Nezastavovat! V pátek byl za Kostelcem! Ten problém nemá, ale bude ho mít ten, kdo zastaví!“ zní varování před tímto stopařem.

Jak je vidět, v okolí se rozhodně jednáo známou firmu: „To je on, skočil mi pod kola v Čestlicích za Hornbachem směrem na Dobřejovice. Stáhla jsem okno a on si začal sundávat prsteny a žvatlat nesmysly, tak jsem na to šlápla,“ sděluje jiná řidička.

Vnutí vám mosaz a vyberou tisíce
Jiní svědci dodávají, že muž se většinou vydává za německého Turka, který chce vyměnit peníze na palivo za padělky zlatých šperků: "Jedná se o Rumuny, většinou mají v autě ještě malé dítě. Umí skvělé představení o tom, že jejich dítě je nemocné, nebo o tom, že nemají peníze na benzín. Buď lidem vnutí pozlacenou mosaz, nebo je rovnou oberou. Bohužel Rumunsko je členem EU, takže mají volný pohyb. Jediná obrana: nezastavovat,“ radí jiní svědci.

Nejde rozhodně o jediné zloděje, kteří u nás takto řádí. Policie zadržela ten samý den dva občany Rumunska, kteří si také vymysleli báchorku, že potřebují peníze a vymění za ně rádoby zlaté šperky. Tak si dejte pozor, těmto lidem nezastavujte a nedávejte se s nimi do řeči. Každý případ pak oznamte policii.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru