Dealeři marihuany dávali množstevní slevy

Zobrazit fotogalerii (6)
13.04.2016 - 09:47   |  

Policie dopadla dvojici dealerů, kteří prodávali marihuanu na Praze 6. Tu od nich kupovala i řada teenagerů. Čím víc marihuany si nakoupili, tím ji měli levnější.

Osmnáctiletý a třicetiletý muž prodávali marihuanu ve velkém. Od září do konce roku rozprodali několik stovek gramů sušiny. Podobné tržby zaznamenali i během letošního roku. Nejčastěji prodávali v pražských Dejvicích. Nelegální látky nosili nejčastěji k zákazníkům přímo domů.

 

Nakup "trávu" levně ve velkém

Dealeři bez problémů prodávali drogy i nezletilým nebo dalším distributorům. "V tomto směru vycházeli hlavní obvinění svým zákazníkům nadmíru vstříc. Dávali jim totiž množstevní slevy, kdy gram trávy vyšel na dvě stě korun, avšak desetinásobné množství už na „pouhých“ patnáct set a dvacet gramů bylo k mání za dva tisíce osm set," říká policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policie oba muže zadržela na začátku dubna a krátce na to na ně byla uvalena vazba. Obvinění jsou z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy. Přitěžující okolností je, že drogy prodávali i mladistvím a nezletilým. Kvůli tomu by mohli zůstat za mřížemi až na deset let.

 

Jednu z největších pěstíren objevili kriminalisté v Hořovicích. Zabavili tři tisíce rostlin. Kladeňáky zase trápí místní feťáci, kteří odhazují použité injekční stříkačky všude možně. Více ve článku Odhozené injekční stříkačky. Máme se bát chodit se psem?. Kuriozní případ řešili policisté na Dobříšsku. Mladík zde schovával ve stodole pod senem čtyři různé druhy drog.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru