Konkurz na ředitele řevnické školy vyhrál Tomáš Řezníček

Z náměstí Krále Jiřího z Poděbrad (sídla radnice) je to do školy opravdu kousek. Někdy si však lidé fyzické blízkosti navzdory, mohou být osobně na hony vzdáleni...
  |  

Řevnická základní škola má nového ředitele. Stal se jím bývalý ředitel dětského domova v Letech Tomáš Řezníček. Hlasování bylo těsné. Dočasná ředitelka Simona Škaloudová skončila na druhém místě.

V základní škole v Řevnicích proběhlo 12. dubna výběrové řízení. V něm se střetli dva kandidáti o post ředitele. Jedním z nich byla dočasná ředitelka školy Simona Školaudová, druhým bývalý ředitel dětského domova v Letech Tomáš Řezníček.

Odchod ředitelky způsobil rozruch

Situace v řevnické škole byla dlouhodobě napjatá. Velké vášně vzbudilo konkurzní řízení v roce 2013. Na podporu tehdejší ředitelky Štěpánky Rajchlové tehdy vznikl např. spolek Řevnice Dětem, na ulicích visely billboardy, Řevnice byly v televizi. 

V srpnu loňského roku zase dostala ředitelka Pavlína Seidlerová od starosty města na výběr, zda odstoupí, nebo bude odvolána. O tom, že situace na škole nebyla stabilní ani nadále, svědčí mimo jiné to, že na škole působili mediátoři. Podrobněji jsme o tom informovali ve článku Zřizovatel versus ředitel. Mají radní zasahovat do vedení školy?.

Dočasná ředitelka zůstane na škole jako zástupkyně

Školu poté dočasně vedla Simona Škaloudová. Ta nakonec v konkurzním řízení skončila těsně druhá. Oba kandidáti dostali shodný počet hlasů. O vítězi proto rozhodl hlas předsedkyně komise.

"Rozhodování komise i přizvaných odborníků bylo věcné, otevřené a především konsensuální," říká starosta Řevnic Tomáš Smrčka. "Vedle preference Mgr. Řezníčka se komise neformálně vyslovila pro zachování kontinuity vývoje školy a věří, že své místo zástupkyně ředitele bude nadále zastávat Mgr. Simona Škaloudová. Rada města si velmi váží nasazení, vstřícnosti a stability, kterou osobnost paní Mgr. Simony Škaloudové škole přinesla. Velmi jí i ostatním učitelům děkujeme za zvládnutí nesmírně obtížného období."

O situaci v řevnické škole vás budeme nadále informovat.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru