Říčanští ragbisté se po požáru a povodních dočkali, město jim postavilo nové šatny

  |  

Ragby má v Říčanech opravdu pěknou historii. Před dvěma lety však ragbistům vyhořely šatny na stadionu. Nyní se konečně dočkali nových. 

Požár, povodně – to vše potkalo zázemí říčanských ragbistů. Na stadionu hráli i přes tuto nepřízeň, ale museli využívat zázemí sousední sportovní haly. Přitom tento sport má v Říčanech pěknou tradici, místní oddíl vznikl již v roce 1944. Sehnat peníze na opravu zázemí nebylo právě snadné. Původní vyčíslené náklady na jejich vybudování totiž činily 20 milionů, ty se podařilo veřejnou soutěží „smrsknout“ na 12,5 milionu. Hned po vyhoření šaten uspořádalo město sbírku, na které se podařilo shromáždit přes jeden milion korun, dva a půl milionu získali z pojištění nemovitosti. Zbylé peníze nakonec dodalo město, šlo o peníze, které se podařilo ušetřit.

Šatny jako nové
Při rekonstrukci se musela opravit konstrukce stropů a podhledů, střecha, elektroinstalace nebo povrchy stěn. Šatny, sociální zázemí i klubovna včetně kuchyně nyní září novotou. „Celý jednopodlažní objekt s rovnou střechou je usazený na betonovou desku, která je součástí tzv. bílé vany. Veškeré pracovní spáry všech vrstev jsou do úrovně jednoho metru nad terénem vodotěsné, což by mělo ragbyové zázemí ochránit i před stoletou vodou,“ říká projektant Milan Mimra.

K požáru došlo 24. května 2014. Po rychlém zásahu hasičů byl objekt zaplaven vodou, shořelá střecha, zničená okna, celková výše škod činila dva miliony.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru