Řádí kolem Prahy pedofilové? Zeptali jsme se policie

Muž ve fordu tmavé barvy nabízel dětem peníze - ilustrační foto
  |  

V souvislosti s několika předchozími varováními, ke kterým došlo minulé týdny v obcích na východ od Prahy, nás napadlo, zda se snad častěji než dříve děti setkávají s nežádoucím obtěžováním. Zeptali jsme se tedy Policie ČR, zda je těchto případů více než dřív.

 

Na naše otázky odpovídala Eva Kropáčová, tisková mluvčí Prahy venkov.

 

Jsou ve vaší oblasti častá podobná hlášení? Jak často se jedná o poplašnou zprávu, která se nezakládá na pravdě?

Za poslední roky policisté v této oblasti přijali pouze několik ojedinělých oznámení. Ve většině případů se ukázalo, že se jedná pouze o nedorozumění, nebo se oznámení nepotvrdilo.

 

Kdy by měly děti uvědomit policii, v případě jakého chování?

I přestože se do současné chvíle žádné z oznámení nepotvrdilo, policisté se ve zvýšené míře této problematice věnují a z důvodu zajištění bezpečnosti dětí u škol policisté v inkriminovaných místech preventivně navýšili počet policejních hlídek. Policisté zde dohlížejí na bezpečnost dětí a především zde působí preventivně. Policisté budou u škol dohlížet tak dlouho, jak to bude potřeba.

 

Jsou ještě nějaké dozvuky případu v Jenštejně nebo Šestajovicích?

Díky policistům stojícím u škol se opět veřejnost uklidnila a neradi bychom, aby v tuto chvíli naprosto zbytečně měli děti a rodiče panický strach. Pro bezpečí dětí se snažíme udělat maximum a jakékoliv šíření poplašné zprávy je pro všechny v tuto chvíli kontraproduktivní.

 

V minulých týdnech jsme informovali o tom, že v Šestajovicích a Jenštejně u Prahy lidé hlásili výskyt osob, které měly obtěžovat děti. Podle zatímních poznatků se však tato hlášení nezakládala na pravdě.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru