Chcete si pořídit kočičku? Zkuste umisťovací výstavu

22.04.2016 - 12:26   |  

V centru Prahy se v sobotu koná umisťovací výstava koček. Pokud si nemůžete vzít kočičku domů, můžete útulek podpořit alespoň finančním darem. Co všechno byste měli vědět před tím, než si pořídíte kočku?

Útulek Chlupáči v nouzi z Tmaně u Berouna pořádá umisťovací výstavu koček. Navštívit ji můžete v sobotu 23. dubna mezi jedenáctou a osmnáctou hodinou v restauraci Chlupatý duch v centru Prahy. Kočičku si můžete vzít domů nebo útulek podpořit finančním darem. Nechovali jste nikdy kočku? Tohle byste měli vědět, než si pořídíte čtyřnohého kamaráda domů.

  • V prvé řadě byste si měli uvědomit, že kočka není pes. Neposlechne vás na slovo. Nepřiběhne na povel k vaší noze. To ale neznamená, že by si zvíře mohlo zcela svévolně dělat v bytě, co chce. Pokud kočka např. leze na místo, kam nechceme, je potřeba jí říct důrazně „ne“ nebo „nesmíš“ a z místa ji sundat. V žádném případě kočku nebijte. 
  • Nechcete-li mít zničený veškerý nábytek, pořiďte kočce škrabadlo, a to co nejvyšší. Kočka nejraději škrábe ve stoje. Prodávají se i škrabadla dosahující až ke stropu, po kterém může kočička navíc šplhat.
  • Kočičku je potřeba naučit chodit na kočičí záchod už od malého kotěte. Zejména u kocourů se přesto nevyhnete značkování. V případě, že neplánujete koťata, je nejúčinnějším řešením kastrace.
  • Máte-li kočičku v bytě, je dobré zajistit okna sítěmi, aby nevypadla. Kočka má sice devět životů, přesto se nevyplatí toto nebezpečí podceňovat.
  • Co dělat, když si kočku přinesete domů? Kočka si potřebuje nejprve zvyknout na prostředí. Je proto dobré nechat ji prozkoumat byt samostatně. S dalšími členy domácnosti ji seznamte až později. Přinesete-li si domů plaché zvíře, je vhodné nechat ji jeden den v místnosti s miskou a kočičím záchodem, kde bude úplně sama.

Umisťovací výstava opuštěných koček

23.04.2016 - 11:0018:00

Tmáň -


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru