Úvaly a okolí postihl výpadek elektřiny, Nehvizdy si zkusily nácvik na katastrofu

Úvalsko postihl blackout...
  |  

Úvaly a další obce na východ od Prahy postihl ve čtvrtek večer rozsáhlý výpadek elektrického proudu. V Nehvizdech u Prahy navíc nefungoval ani obecní vodovod a místní  žertovali, že jde o nácvik na katastrofu. 

Do černé tmy se ponořilo několik obcí kolem Prahy.

 

Do půlky noci bez elektřiny

K výpadku došlo ve čtvrtek pozdě večer, kolem desáté hodiny. Zprávu sdělilo úvalské zastupitelstvo: „ČEZ aktuálně odstraňuje poruchu na vysokém napětí. Bez elektřiny je v tuto chvíli část Úval a okolní obce. Dle informací k 22:45 hodinám je termín opětovného zapnutí neznámý.“

 

Výpadek v několika obcích

Ve tmě se ocitlo hned několik obcí: „Úvaly, Jirny, Horoušany, Tuklaty - všechny tyto obce postihl rozsáhlý výpadek dodávky elektřiny. Dle sdělení distribuční společnosti došlo k závadě na vedení vysokého napětí. Příčinu závady technici stále zjišťují. V tuto chvíli nelze bohužel říci, za jak dlouho bude závada odstraněna,“ informovala úvalská radnice ve čtvrtek před půlnocí.

 

Nehvizdy bez vody

Stejný problém ovšem trápil i Nehvizdy. Zde ovšem kromě elektřiny nešla ani voda, a to na rozdíl od elektřiny celou noc, ráno vodaři ještě tlakovali potrubí. Co se přesně stalo, pro vás zjišťujeme.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru