Narkomany tu nechceme, protestují Klánovičtí proti terapeuteckému centru

Budou snad do podobných prostor chodit feťáci?
03.05.2016 - 14:52   |  

V Klánovicích by mělo vyrůst zařízení Vila Rezona, které by mělo poskytovat nejrůznější terapeutické a detoxikační služby. Proti jeho stavbě však podepisují místní petici.

Hlavní problém? Podle petice bude ve vile provozováno terapeutické centrum zejména pro závislé osoby, a to se místním nelíbí.

 

"Klánovice jsou rezidenční vilovou čtvrtí, do které nepatří soukromá detoxikační ambulance v dochozí vzdálenosti od základní školy," píše se v petici, která je adresovaná stavebnímu odboru Prahy 21, pod kterou Klánovice spadají.

 

Budou se sem stahovat narkomané a sexuální devianti

Předkladatelé petice se domnívají, že tato ambulance prý přitáhne nekalé živly, sexuální devianty a narkomany: "Máme důvodnou obavu, že umístěním tohoto předimenzovaného zařízení do naší obce dojde k podstatnému zvýšení výskytu problémových osob, které se do připravovaného zařízení budou stahovat," uvádí petice.

 

Navíc prý půjde o stavbu, která se do Klánovic nehodí: "Zamýšlená stavba je navíc zcela předimenzovaná a nenávratně zničí to, na čem si Klánovice zakládají, takzvanou bránu Klánovic, vjezd do Šestajovic.“ Pokud se ovšem dnes podíváme na stránky společnosti Biorezona, najdeme většinou nabídku kurzů typu testování podle kyvadla, detoxikační kurzy a vyšetření přístroji, jejichž přínosu mnozí nevěří. Všechny kurzy a vyšetření pochopitelně nestojí málo, těžko si představit, že by si podobné procedury objednávali narkomané a sexuální devianti... Více informací o petici a také názor společnosti Biorezona vám přineseme již brzy.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru