V Měšicích se srazil náklaďák s vlakem na přejezdu

Měšice uzavřela nehoda
Zobrazit fotogalerii (3)
17.05.2016 - 10:38   |  

Ve středočeských Měšicích se srazil nákladní automobil a vlak. Ve vlaku mělo být přibližně dvacet lidí. Trať bude mimo provoz minimálně do půl jedné.
 

Přibližně ve tři čtvrtě na deset došlo k dopravní nehodě v Měšicích. Srazilo se nákladní vozidlo s vlakem na přejezdu. “V tuto chvíli je zde provoz zastaven. Auto stojí mimo komunikaci, ve vlaku mělo být bezmála dvacet osob," říká Eva Kropáčová, tisková mluvčí z Brandýsa nad Labem.

Došlo ke srážce vlaku a nákladního automobilu, který v obci opravuje silnice. Frézovalo se a auto se zastavilo na železničním přejezdu, už se nerozjelo, pravděpodobně se jedná o závadu. “Bohužel shodou okolností právě padaly závory a jel osobní vlak. Na místě bylo 5 zraněných osob včetně strojvedoucího a preventivně byla z vlaku do nemocnice převezena těhotná žena,” říká místostarosta Měšic Jan Richter. Směr Měšice - Hovorčovice je uzavřen a policie řídí dopravu, objízdná trasa je přes Líbeznice.

Místo nehody zajišťovali hasiči ze stanic Neratovice, Mělník a Stará Boleslav, dále hasičská záchranná služba Správy železniční a dopravní cesty z Michle a podnikoví hasiči Aerospace a.s. Vodochody. "Ze stanice Mělník jsme vyslali mikrobus, který převezl šest cestujících a vlakovou četu do Neratovic," sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Ladislav Holomčík.
 

Nehody na přejezdech jsou velmi časté. Srážka auta s vlakem! Opět na přejezdu, tentokrát mezi Mníškem a Dobříší


"U Měšic bylo šest lehce zraněných osob, které jsme ošetřili a transportovali do Mělnické a Neratovické nemocnice," říká Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranné služby. Na místě se tvoří kolony, trať bude mimo provoz minimálně do půl jedné. Situaci pro vás nadále sledujeme.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru