To je ale krutost! Takhle uvázali psa v Dolních Počernicích u mostu

Nebohý uvázaný pes...
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Kde se bere v lidech taková krutost? Kdosi uvázal malého psa, zřejmě krysaříka, v Dolních Počernicích u mostu. Naštěstí si ho lidé všimli a nyní je už k dispozici v útulku, kam za ním mohou zájemci. 

Psa objevila náhodná kolemjdoucí, přitom jde o místo hojně frekventované.

 

Nemohl se pohybovat

Pes malého vzrůstu, patrně starší krysařík, zde byl uvázán ale pod mostem, takže mohl zrakům lidí uniknout. „Psa jsem objevila podle zoufalého štěkání, které se rozeznívalo s kvákáním žab,“ sdělila nám. „Pes byl uvázán na velmi krátkém provázku, takže se nemohl skoro vůbec pohybovat, byl velmi vystrašený, ale hodný.“

 

Vystrašený, ale nechal se uklidnit

Bylo prý jasné, že psa zde někdo zanechal úmyslně: „Jeho obojek byl velmi starý, nikdo v okolí se nenacházel.“ Pes se sice třásl a bál se, ale nebyl rozhodně zlý. Nechal se pohladit a uklidnit. Nálezkyně zavolala počernickou městskou policii, která za chvíli dorazila na místo.

 

Chcete mu pomoci?

Pes nebyl, jak se dalo čekat, čipovaný, a tak ho policisté odvezli do útulku v Troji. Zde bude čekat na svého nového pána, který bude, doufejme, mnohem hodnější než ten předešlý. Chcete psovi pomoci a poskytnou mu konečně láskyplný domov? Obraťte se na trojský útulek nebo na náš e-mail.