V Českém Brodě můžete v létě narazit na starověké Římany

Na louce v Českém Brodě se bude natáčet nový seriál
27.05.2016 - 12:53   |  

Dolánky v Českém Brodě po celé léto ožijí. Bude se zde totiž natáčet seriál Britannia, ve kterém hraje plno hollywoodských hvězd a ve kterém se pojednává o časech starého Říma. Lidé tak budou muset na léto oželet oblíbenou louku na pikniky...

Seriál Britannia nás zavede do časů starého Říma, konkrétně do roku 43 před naším letopočtem, kdy se vylodili Římané v Británii. Na louce v Brodě se to tedy bude hemžit římskými vojáky v sandálech a zbroji, kteří budou mávat meči.

Točí režisérka Domu z karet

Seriál režíruje zkušená kanadská režisérka Kari Skogland, která režírovala třeba populární Dům z karet nebo Vikingy. Natáčení začlo již v květnu, od června by se mělo přenést do Českého Brodu. Filmaři zde vydrží až do listopadu a je zcela jasné, že se nový seriál zařadí po bok jiným trhákům, které Kari natočila.

 

Hrát budou hvězdy

Hrát by zde měla například hvězdná Kelly Reilly, která by měla ztvárnit místní ženu Kerru. V seriálu by měla vystupovat také tehdejší ikonická bojovnice Boudicea, jejíž láska s Římanem Consulem Cassiusem je osou příběhu. Seriál bude mít osm dílů.  

 

Čtěte také: Při nehodě u Říčan se srazila...


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru