Říčany jsou městem ragby, pro mládež tu vzniká líheň

  |  

Věděli jste, že Říčany jsou městem ragby? To zde hrají muži, ženy, ale i děti! Právě pro ně zde vznikne centrum, které posvětil i hejtman Petera. 

Říčany jsou město ragby zaslíbené. Tento sport zde má nebývalou popularitu a také historii. Zdejšímu klubu RC Mountfield Říčany se stále daří nacházet nové nadšence pro tento drsný, ale krásný sport. Nedávné mistrovství světa v ragby zde bylo svátkem podobně srovnatelným jako třeba mistrovství v hokeji, a to přes to, že naše republika zde neměla svého zástupce. Každý zápas zde byl sledovaný a velmi hojně diskutovaný.

 

Kraj ragby v Říčanech podpoří

Nyní budou mít pozici ještě lepší, neboť kraj se rozhodl počínání klubu podpořit. V Říčanech totiž vznikne středisko pro mládež ve věku od 12 do 22 let, ve kterém se budou hýčkat nové talenty. Mládež zde získá kvalitní zázemí a odborné trenérské vedení. Nad centrem převezme záštitu říčanské gymnázium.

 

Najmou profesionální trenéry

Klub přidělení dotace pochopitelně vítá: „Přidělení dotace pro nás znamená, že práci s mládeží můžeme zprofesionalizovat, zapojit třeba i atletické nebo zápasnické trenéry,“ uvedl šéf klubu RC Mountfield Říčany. Tento klub byl založen již v roce 1944 a přečkal tedy několik režimů. Město na ragbisty také myslí. Nedávno jim například otevřelo nové šatny na hřišti, když ty předchozí lehly popelem. Nedávno se zde pořádal například ragbyový turnaj, kterého se účastnily říčanské školy.

 

 

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru