Rozzuřený pes napadl strážníka! Zneškodnili ho střelou do hrudi

Strážníci reagovali rychle
01.06.2016 - 12:15   |  

Tohle vážně nebyla sranda! Kladenští strážníci se nejspíš nestačili divit, když dorazili do areálu jedné firmy. Pobíhal tam totiž německý ovčák, který spíš než psa připomínal rozzuřeného vlkodlaka z hollywoodských filmů. Jednoho z policistů zvíře dokonce napadlo.

Pes nebyl označen žádnou identifikační známkou a všechny pokusy o jeho odchycení selhaly. Jeden ze zasahujících mužů může dokonce hovořit o velkém štěstí, že neskončil v nemocnici. "Když se strážník přiblížil, pes na něj zaútočil. Zakousl se mu do uniformy a roztrhnul ji. Nic se mu naštěstí nestalo," potvrdila Markéta Fröhlichová z kladenské městské policie.  

Víte, že podle statistik mají většinu napadení na svědomí tak zvaná služební plemena jako dobrmani nebo němečtí ovčáci? "Bojoví" psi se v tomto ohledu krčí na chvostu. Třeba ze 35 tisíc pokousání jich pouhých 15 připadá na pitbulla.

Další "manévry" tak strážníci vzdali. Padlo rozhodnutí, že se použije narkotizační puška a přivolaný veterinář namíchal uspávací směs. Speciálně vyškolený strážník zvíře zasáhl do hrudi z okénka služebního vozidla. První střela však do těla psa nevypustila uspávací roztok, proto musel na řadu přijít druhý pokus. Ten už byl úspěšný. 

Psovi byla následně ovázána tlama obinadlem a byl převezen k veterináři na prohlídku. "Zvíře bylo umístěno do útulku, kde už si ho však vyzvedl majitel," upřesnila Fröhlichová. Ne vždy však končí napadení psem takto. Bohužel se najdou i mnohem smutnější případy.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru