Zámek ve Škvorci se otevírá veřejnosti. Můžete si zde dát oběd s hradními pány...

03.06.2016 - 16:18   |  
Husarský kousek se podařil novým majitelům zámku ve Škvorci. Totálně zdemolovaný zámek, který to měl spočítané, opravili tak, že je nyní chloubou celého okolí. Nyní se zámek otevírá také veřejnosti. 

Zámek ve Škvorci opět ožil! Z původně nevzhledné ruiny je dnes místo, které slouží nejenom jako sídlo nových zámeckých pánů, ale také veřejnosti. Ta se sem může vypravit buď na prohlídku, anebo na prohlídku spojenou s nějakou gastronomickou událostí.

 

 

Oběd se zámeckými pány

Poobědvat zde můžete dokonce se zámeckými pány, což je Monica Salvatore a Dmitry Eremeev, kteří pocházejí z rodin Savojských a Nosticů, proto se dnes zámek nazývá Savoia Castle. O první společný oběd byl velký zájem, uskutečnil se před měsícem: „Od 17. století bylo tradicí rodiny scházet se k nedělním obědům na zámku ve Škvorci alespoň jedenkrát měsíčně. Dle zpětných vazeb měl tento nedělní oběd úspěch,“ uvedli pro nás zástupci majitelů zámku.

 

Citlivá rekonstrukce

Ti zakoupili zámek v roce 2008, kdy už to vypadalo, že dopadne špatně. Předchozí soukromí majitelé, kteří zámek nabyli, totiž o jeho rekonstrukci nestáli a zámek i po revoluci chátral. Jde pochopitelně o nemalou investici: „Vzhledem k tomu, že majitelé rekonstruují zámek dle původních architektonických návrhů, je rekonstrukce z časového pohledu velice náročná. Co se týče průběhu rekonstrukce, během léta bude ukončena první etapa rekonstrukce hlavní budovy zámku,“ dozvěděli jsme se.

Piknik nebo kurz vaření

Zámek skutečně ožil a to je moc dobře. Jeho prohlídku můžete navíc spojit s pochutnáním na neobyčejně dobrém jídle nebo také s poučením. V nejbližší době se zde můžete zúčastnit například kurzu Afghánské kuchyně nebo třeba kurzu grilování od italského šéfkuchaře Daniele Govoni.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru